دکوراسیون اتاق کودک (1)

کد خبر 463482 - 1395 09 | تاریخ: 252 روز پیش-1395/09/24 | ساعت: 01:00

دکوراسیون اتاق کودک :

علم معماری داخلی باتوجه به ماهیت خود،  دارای هم بستگی بسیار نزدیک، با علم روانشناسی ست. این تعامل به این موجب است که تمامی اتفاقات و طراحی های دکوراسیون برای پاسخگویی به درخواست ها و روحیات انسان وبخشیدن فازهای مختلف حسی و بصری به وی صورت می پذیرد؛ خصوصا در عملکرد فضای اتاق کودک با روشهای بسیار گوناگون، می توان تمامی رفتار و هنجارهای یک کودک  را کنترل نموده و با طراحی ساختار مند به شکل گیری شخصیت کودک،‌ جهت داد .

 

دکوراسیون اتاق کودک 1 :

دکوراسیون اتاق کودک با رنگ آرامش بخش آبی و پارکت چوبی همرنگ با تخت و میز

دکوراسیون اتاق کودک با رنگ آرامش بخش آبی و پارکت چوبی همرنگ با تخت و میز

 

یکی از عناصر دخیل در طراحی دکوراسیون داخلی را می توان،‌ بازه ی سنی فرد و یا افراد بر شمرد که  البته  ذکر این نکته ضروری ست کخ در برخی مبلمان و لوازم مورد استفاده , بازه ی سنی خردسال و نوجوان مطرح نمیشود .

در طراحی دکوراسیون پیش رو، به دلیل داشتن فضای اندک، استفاده از  مبلمان چند منظوره در دستور کار قرار گرفته است تا از کمترین فضا بیشترین بهره گیرفته شود. وجود فضای کتابخانه نیز موضوعی غیر قابل اجتناب در دکوراسیون اتاق کودک می باشد چرا که در روحیه و احساسات کودکان تاثیر داشته و باعث نزدیکی کودکان با کتاب و رویکرد دانش جویی ،در سنین رشد خواهد شد.

 

دکوراسیون اتاق کودک 2 :

دکوراسیون اتاق کودک دارای تخت دو طبقه با ترکیب رنگی بنفش ,سفید و کرم

دکوراسیون اتاق کودک دارای تخت دو طبقه با ترکیب رنگی بنفش ,سفید و کرم

ایجاد نظم در طراحی دکوراسیون داخلی و بویژه بخش های ویژه ی کودکان، از عناصر مهمی ست که موجبات اجتناب از آشفتگی ذهن در کودکان را فراهم می آورد.

در طراحی دکوراسیون اتاق های دو نفره،‌  می بایست از  ترکیب رنگ های ساده و در عین حال جذاب بهره برد.  در اتاق کودک  شماره (2) ، استفاده از تخت خواب دو طبقه  و مدرن  برای بخشیدن حس نزدیکی به کودکان در دستور کار قرار گرفته است .

همچنین، امروزه طراحی کف پوش به رنگ تیره و به همراه رگه های رنگی نرم از متریال پارکت ، در دکوراسیون اتاق کودک  امری بسیار متداول میباشد .

 

دکوراسیون اتاق کودک 3 :

دکوراسیون اتاق کودک با قرار دادن تخت در مقابل پنجره و رنگ شاخص سبز

دکوراسیون اتاق کودک با قرار دادن تخت در مقابل پنجره و رنگ شاخص سبز

اتاق کودکان در بیشتر موارد،  دارای متراژی بسیار اندک می باشد که می توان جهت پوشش آن در طراحی دکوراسیون داخلی و  بویژه طراحی های مدرن، از ادواتی چون مبلمان چند منظوره استفاده کرد . از مهم ترین خصوصیاتی که  فضای اتاق کودک باید دارا باشد حس آرامشی است که برای کودک، نیازی فطری به شمار می رود .

استفاده از رنگ سبز در کنار قهوه ای که مستقیما از طبیعت الهام گرفته شده است؛‌ برای تولید  فضایی صمیمی وآرامش بخش بسیار توصیه میشود که در دکوراسیون اتاق کودک پیش رو کاملا، قابل مشاهده است .

استفاده از مبلمان ساده و فرم های مینیمال مانند قسمت های  کتابخانه و میز کامپیوتر نیز، باعث شکیل شدن و جلو گیری از شلوغ شدن فضا شده است .

 

 

دکوراسیون اتاق کودک 4 :

دکوراسیون اتاق کودک در فضای کوچک و رنگ شاخص آبی

دکوراسیون اتاق کودک در فضای کوچک و رنگ شاخص آبی

 

چگالی مبلمان در دکوراسیون داخلی اتاق کودک، بیش از سایر اتاق خواب هاست؛‌ لذا و با دقت نظر در متراژهای پایین این بخش، استفاده از  مبلمان و وسایل بسیار هماهنگ  با ترکیبات رنگی مشابه به هم پارچگی محیط و در نتیجه افزایش بهره وری فضا خواهد انجامید .

در اتاق کودک (4) سعی شده مبلمان مختلف که در همسایگی با یکدیگر قرار دارند با آرایشی مناسب در کنار هم قرار گیرند. همچنین در کنار رنگ آرامش بخش آبی، طراحی فرو رفته و مدرن کمد توانسته از بسته شدن مسیر ها جلوگیری به عمل آورد.

 

 


منبع : اتاق

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 5 + 9 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط سبک زندگی