دکوراسیون اتاق نشیمن (6)

کد خبر 463488 - 1395 09 | تاریخ: 250 روز پیش-1395/09/24 | ساعت: 01:00

در دل جهان مدرن امروز، که ممکن است در نگاه هر یک از ما رنگ ها نمودی تیره و یا خاکستری داشته باشند؛ هر کس می توان در قلمروی شخصی خود، دکوراسیون داخلی را به گونه ای طرحبندی کند تا رنگ های فراموش شده در روزمره را بازیابد. این نمود رنگ های گوناگون  در طراحی دکوراسیون داخلی نه تنها می تواند از تیرگی های پیرامون بکاهد، بلکه می تواند طبیعت فراموش شده و اصیل را در منجلاب مدرنیته امروز به ظهور رساند.

 

دکوراسیون اتاق نشیمن 1 :

BXP30433

در طراحی دکوراسیون  با تکیه بر المان رنگبندی های گوناگون، مهم ترین نکته بهره گیری از عناصر و جزئیات متقارن با این رنگبندی در جهت ایجاد هماهنگی و پیوستگی میان عناصر است.

از نکات مهم در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن این چنین می توان به نورپردازی هم طراز با رنگبندی کلی روی دیوارها و هم تمرکز کلی طراحی دکوراسیون  حول یک نقطه ی کانونی نام برد. در این جا شومینه با ایفای نقش به عنوان مرکز اصلی دکوراسیون و با بهره گیری از عناصر چون تابلوی نقاشی از طبیعت، در کنار بافت طبیعی کوسن ها در مبل و هم گلدان های متعدد با رنگبندی پیوسته با فضا تواسنته اند، روح طبیعت را در این طراحی جاری کنند.

 

دکوراسیون اتاق نشیمن 2 :

BXP30434

نورپردازی روشن بر روی دیوارهای قرمز تیره در این طراحی دکوراسیون سبب شده تا در کنار ازدحام لوازم متعدد با رنگبندی های گوناگون، از بی نظم بنظر رسیدن کلی دکوراسیون اجتناب شود. بدین ترتیب و با قراردادن استعاره های طبیعی به عنوان مرزهای اتاق نشمین ( گلدان ها و مبل ها با طراحی ملهم از طبیعت) نوعی هماهنگی را در رنگبندی و نورپردازی پیکره ی کلی این دکوراسیون شاهد هستیم. همچنین وجود آینه ها در زیر نور روشن توانسته است حس روشنی و بی آلایشی را برای این دکوراسیون متمرکز به ارمغان آورد.

 

دکوراسیون اتاق نشیمن 3 :

BXP30432

ایجاد مرز در طراحی دکوراسیون داخلی از نکات مهمی ست که از آشفته به نظر رسیدن فضا جلوگیری خواهد نمود. حال می توان جهت این مهم از عناصری چون رنگ بندی، تمرکز کانونی حول یک نقطه معین، استفاده از لوازم خانه ی متقارن و هماهنگ و … نام برد. دراین جا نظام بندی رنگی میان پرده (به عنوان مرکز ثقل در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن)، و صندلی های کناری توانسته این وظیفه را به خوبی به انجام رساند. و در این میان ،به کارگیری رنگ سفید در این طراحی از تیرگی بیش از حد فضا کاسته است.

 

دکوراسیون اتاق نشیمن 4 :

colorful_vintage-livingroom_decoration_for_interior_design3

در طراحی دکوراسیون داخلی در حضور نورگیر، همواره ایجاد توازنی میان رنگ وسایط و عناصر موجود در محیط با المان کلی رنگ حاکم بر فضا، از نکات مهم این طراحی خواهد بود. در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن پیش رو، و استفاده از رنگ های گوناگون به نحوی نه چندان پررنگ،  سعی شده تا حس جوانی و شادابی محیط در نظر مخاطب جلوه کند. در کنار این و با بهره گیری از عنصر طبیعت در طراحی دکوراسیون داخلی، گویی تصویر نقاشی روی دیوار در فضای دکوراسیون متجسد شده و در کنار این موضوع، پایه های تیره به کار رفته در برخی لوازم منزل چون میز، میز زیر گلدان و آباژور، آن ها رو به عنوان گل های روییده بر ساقه های تیره ی گیاهان به تصویر کشیده و نمایشی از طبیعت را در نظر پدیدار می کند.

 

 


منبع : اتاق

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 19 + 9 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط سبک زندگی