8 طراحی جذاب دکوراسیون داخلی منزل با دیوارهای آجری

کد خبر 463874 - 1395 09 | تاریخ: 342 روز پیش-1395/09/25 | ساعت: 00:35

از آجر در طراحی دکوراسیون داخلی به منظور های مختلفی استفاده می شود . آجر از مصالح ساختمانی است که هم در نمای داخلی و هم در طراحی داخلی از آن استفاده می شود. آجر با دوام و مقاوم است و توانایی حفظ انرژی را دارد. نقش کلیدی در تثبیت نوسانات درجه حرارت ایفا می کند. به این معنی که در تابستان خنک و در فصل زمستان گرم است.

دکوراسیون اتاق نشیمن با دیوار آجری شومینه

دکوراسیون اتاق نشیمن با دیوار آجری شومینه

در طراحی این دکوراسیون از آجر برای طراحی شومینه استفاده شده است و پارکت نیز از رنگی انتخاب شده که دارای هارمونی مناسب با فضا است. انتخاب مبلمان به رنگ سیاه و سفید که هر دو از رنگ های خنثی هستند محیط را زیبا و شیک کرده است.

دکوراسیون اتاق نشیمن با دیوارهای آجری

دکوراسیون اتاق نشیمن با دیوارهای آجری

از آجر برای طراحی این اتاق و شومینه استفاده شده است. در این طراحی مبلمان با روکش گلدار برای هماهنگی با رنگ آجر انتخاب شده است. چیدمان مبل ها در کنار شومینه برای بهره بردن از گرما در فصل زمستان در نزدیکی هم قرار گرفته است. رنگ پارکت روشن انتخاب شده است که محیط را بزرگتر و روشن تر نشان دهد و فرد با قرار گیری در محیط احساس آرامش کند.

دکوراسیون داخلی منزل با دیوارهای آجری

دکوراسیون داخلی منزل با دیوارهای آجری

در طراحی این اتاق از آجر برای پوشش دیوار استفاده می شود. اتاق به شکلی زیبا طراحی شده است. وجود صندلی با روکش قهوه ای راه راه در کنار مبلمان سفید اتاق را جذاب کرده است. وجود کف پوشی از رنگ روشن محیطی گرم و نرمی را برای فصل سرد ایجاد کرده است. آجرهم به عنوان یک عنصر در زیبایی دیوار و هم به عنوان یک عایق حرارتی در این فضا انتخاب شده است. از آن جای که آجر به حرارت مقاوم است در طراحی شومینه به وفور استفاده می شود.

دکوراسیون داخلی منزل با دیوارهای آجری

دکوراسیون داخلی منزل با دیوارهای آجری

در این اتاق نیز از آجر برای طراحی دکوراسیون داخلی و ایجاد حس آرامش در محیط استفاده شده است. آجر سبب ایجاد فضایی گرم و لطیف در محیط می شود. رنگ کرم همانند سفید به محیط پاکی و خلوص را القا می کند. رنگ قرمز به علت ماهیت گرم خود نیز در ایجاد محیطی دلنشین موثر بوده است. آجربه عنوان یک ماده که عایق صدا نیز استفاده می شود واز آن جای که یک عنصر کلاسیک است سبب نو آوری در محیط می شود. آجر سبب ایجاد تنوع و تلطیف محیط نیز می شود.

دکوراسیون اتاق پذیرایی با دیوارهای آجری

دکوراسیون اتاق پذیرایی با دیوارهای آجری

طراحی بسیار چشم گیر و دل نواز برای دکوراسیون اتاق پذیرایی را در این تصویر می بینید که به ایجاد یک محیط آرام و مطبوع انجامیده است. استفاده از آجر به عنوان یک تنوع در طراحی دیوار از ایده های خلاقانه ای است که منجر به ایجاد محیطی شیک و زیبا شده است. آجر قابلیت تلفیق با اکثر عناصر را دارد و همانطور که میبنید استفاده از این عنصر در طراحی چارچوب پنجره به جذابیت محیط افزوده است. وجود پرده های حریر برای انعکاس نور به میز نهار خوری و روشن تر کردن فضا موثر بوده است.

دکوراسیون داخلی منزل با دیوارهای آجری قهوه ای و سفید

دکوراسیون داخلی منزل با دیوارهای آجری قهوه ای و سفید

در این طراحی از دو رنگ آجر برای طراحی دیوار استفاده شده است. هر دو رنگ سفید و قهوه ای روشن محیط را روشن تر می کنند و فضا را با ثبات و پایدار نشان می دهند. رنگ آبی در ایجاد حس امنیت و بالا بردن اعتماد به شدت موثرند و فضا را چشم نواز می کند استفاده از گیاه نیز در ایجاد ارتباط با محیط نقش دارد. وجود شیشه های بلند علاوه بر این که نور اتاق را تامین می کند به فرد این فرصت را می دهد که از منظره ی بیرون استفاده کند و در روز های بارانی از آن لذت ببرد.

دکوراسیون داخلی منزل با دیوارهای آجری

دکوراسیون داخلی منزل با دیوارهای آجری

در این طراحی استفاده از رنگ آبی تیره در کنار رنگ آجر که به صورت ترکیبی از رنگ قهوه ای تیره تا رنگ سفید است به فضا جلوه خاصی داده است و بر جذابیت این اتاق افزوده است. آبی رنگی وفاداری و صلح و آرامش است. در محیطی که این رنگ استفاه می شود حس امنیت را ایجاد می کند. فرد با قرار گیری در این اتاق احساس طراوت می کند. از ایجاد حس خستگی جلوگیری می کند. استفاده از کف پوشی رنگارنگ محیط را تازه کرده است و زیبای آن را دو چندان کرده است. وجود عناصری چون بوم نقاشی و تابلو فضا را تلطیف می کند و محیط را هنری نشان می دهد همانند طراحی اتاق که بسیار هنرمندانه و خلاقانه صورت گرفته است.

دکوراسیون داخلی منزل با دیوارهای آجری

دکوراسیون داخلی منزل با دیوارهای آجری

در این طراحی در یک محیط سرد از آجر برای پوشش دیوارها استفاده شده است. آن چه در نگاه اول چشم را خیره می کند این است که در این طراحی از رنگ سفید برفی هم در آجرهایی که برای دیوار اجرا شده و هم برای رنگ مبلی که در اتاق قرار دارد استفاده شده که سبب ایجاد ارتباط فرد با محیط سرد می شود. در اینجا رنگ سفید محیط را آرام و پاک نشان می دهد و فرد با قرار گیری در این محیط از درگیری های ذهنی رها می شود و به آرامش می رسد.


منبع : اتاق

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 7 + 1 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط سبک زندگی