پارچه های دیواری و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی

کد خبر 464150 - 1395 09 | تاریخ: 251 روز پیش-1395/09/26 | ساعت: 00:29

در دوران نه چندان دور رنگ، به عنوان پوشش غالب دیوارها به کار برده می شد، اما این روزها علاوه بر رنگ، متریال و مصالح نوین موجود در بازار انتخاب متعددی برای زیباسازی دیوارها در اختیار افراد قرار می دهد.
پوشش پارچه های دیواری، تزئینات فضا را منحصر بفرد می کند و به آن فضا اصالت خاصی می بخشد و آن را لوکس تر نشان می دهد. منسوجات دارای گستره وسیعی از رنگ ها، طرح ها، و بافت ها هستند.
امروزه استفاده گسترده از پوششهای رنگی ، کاغذ دیواری ، کاغذ دیواری پارچه ای، بلکا ، استیکر و پوستر های دیواری و … به حدی در فضاهای عمومی و خصوصی به چشم می خورد که جنبه منحصر به فرد بودن و لوکس بودن تزئینات داخلی را از بین برده است. البته با به کاربردن صحیح تمامی این متریال در کنار هم می توان زیبایی، دوچندان به فضا القا کرد.

پارچه های دیواری مدرن

پارچه های دیواری

پوشش پارچه های دیواری در حال حاضر در کاخ ورسای فرانسه، کاخ وینزور انگلستان و بسیاری از کاخهای دنیا و همچنین مجموعه کاخهای نیاوران و سعد آباد وجود دارد که پس از گذشت چندین سال از نصب آنها، همچنان زیبا و کارآمد می باشند.
پوشش پارچه های دیواری دارای دوام بالا(حداقل 15 سال) و بدون ورآمدگی هستند. این پوشش ها در مقابل ضربات وارده به دیوار بسیار مقاوم هستند و می توانند به عنوان یک پوشش مناسب برای ترکهای دیوار که پس از مدتی بر روی دیوار (حتی دیوار خانه های نوساز) ظاهر می گردد، به کار برده شوند.

عایق مناسب صوت

پوشش پارچه های دیواری به دلیل استفاده از لایه نمد ویسکوز در زیر کار، دارای خاصیت ضد انعکاس صدا (آکوستیک) بوده و از خروج و ورود صدا از فضا جلوگیری می کند. بنابراین این پوشش برای اتاق تلویزیون، اتاق موسیقی و نوازندگی، دیوارهای نازک فضاهای مسکونی یا دفاتر کار و در کل برای تمامی فضاهایی که صدا معقوله ای مهم برای آن فضا است، مناسب می باشد.

رنگ بندی متنوع

پارچه های متنوع در رنگها و طرح های زیبا و دلنشین، این امکان را به شما می دهد که بتوانید پوششی را انتخاب کنید که مطابق با سلیقه خودتان و یا متناسب با مبلمان، پرده، روتختی و …است. همچنین ترکیب طبیعی رنگ و بافت و جنس پارچه بر خلاف کاغذ دیواری که ترکیبی مصنوعی دارد باعث آرامش محیط می گردد و دلنشین تر است.

پارچه های دیواری مدرن

پارچه های دیواری

فواید استفاده از پارچه های دیواری:

عایق مناسب صوتی، حرارتی و برودتی .
پوشش دهی مناسب جهت پوشاندن عیوب دیوارها .
امکان تعویض و یا ترمیم پارچه های دیوار به طور مجزا.
ماندگاری و استحکام بالای آن (عمر مفید حداقل 15 سال).
عدم آلودگی محیط و بوی نامطبوع در هنگام نصب .
هزینه نسبتا پایین پارچه های دیواری در مقایسه با کاغذ دیواری های پارچه ای.
امکان نصب پارچه بر روی دیوارهای سیمانی و سرامیکی بدون نیاز به تخریب.


منبع : اتاق

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 11 + 4 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط سبک زندگی