قاتل نوجوان سياه پوست آزاد شد

کد خبر 4709 - 1391 07 | تاریخ: 1875 روز پیش-1391/07/09 | ساعت: 12:55

قاتل نوجوان سیاهپوست آمریکایی که تحت فشارهای مردم آمریکا نهایتاً دستگیر شده بود، توسط دادگاه به قتل غیرعمد متهم شد و با وثیقه ناچیزی که بسیار کمتر از مبلغی است که دادستانها درخواست کرده بودند، آزاد می‌شود. به نقل از روزنامه آمریکایی "نیویورک‌تایمز"، "جرج زیمرمن" نگهبان سفید پوستی که چندی پیش "تریون مارتین" نوجوان 17 ساله سیاهپوست آمریکایی را به ضرب گلوله کشته بود روز گذشته در جلسه استماع دادگاه از خانواده مارتین عذرخواهی کرد.

وی که مدعی شده بود برای دفاع از خود تیراندازی کرده، در دادگاه در حالیکه به پاها و دور کمرش زنجیر بسته شده بود به والدین مارتین گفت: من می‌خواهم بگویم که بخاطر از دست دادن فرزندانتان متأسفم. خانواده مارتین هیچ ابراز احساساتی در مقابل اظهارات زیمرمن از خود نشان ندادند و حاضر نشدند پس از اتمام جلسه استماع در اینباره اظهارنظر کنند.

تریون مارتین، نوجوان سیاه پوست 17 ساله آمریکایی هنگامی که شامگاه 26 فوریه از خرید عازم منزل بود، مورد سوءظن زیمرمن قرار گرفت. زیمرمن در تماس با پلیس از مشکوک بودن مارتین که یک لباس کلاهدار به تن داشت، خبر داد.در این حال، پلیس به او گفته بود که مارتین را تعقیب نکند اما دقایقی بعد این دو نفر درگیر شدند و نوجوان سیاه پوست کشته شد.

پس از این رخداد، پلیس آمریکا اقدام به دستگیری زیمرمن نکرد و مدعی شد که مدرکی که نشان دهد این نگهبان سفیدپوست از روی عمد مارتین را کشته در دست ندارند و این امر اعتراضات زیادی را در سراسر آمریکا برانگیخت.

مقامات قضایی در ایالت فلوریدا در آمریکا پس از هفته‌ها جنجال بر سر قتل این نوجوان سیاه‌پوست، قاتل وی را به قتل غیرعمد متهم کردند.

"بنجامین کرومپ" وکیل خانواده مارتین اعلام کرد که خانواده این نوجوان سیاهپوست بسیار از تصمیم دادگاه آمریکا برای آزادی زیمرمن در اعزای وثیقه 150 هزار دلاری متأثر شدند و این در حالی است که دادستانها پیشتر تقاضای غرامت یک میلیون دلاری کرده بودند و کرومپ همچنین عذرخواهی زیمرمن را نوعی خودخواهی و در جهت حفظ منافع خود و تلاش برای آزادی‌اش تلقی کرد.

در پایان جلسه دو ساعته استماع زیمرمن، "کنت لستر" قاضی این پرونده محدودیت‌هایی را برای آزادی زیمرمن اعمال کرد و گفت که زیمرمن نمی‌تواند با خانواده مارتین تماس داشته باشد و حرکات وی از طریق یک بازوبند الکترونیکی کنترل می‌شود.

در حالیکه زیمرمن یک نوجوان سیاهپوست را کشته، تنها 9 روز در زندان محبوس بوده است و این در حالی است که 6 هفته پس از آنکه مارتین را کشت توسط مأموران پلیس و آن هم تحت فشارهایی که از طرف جامعه به پلیس وارد آمده بود، دستگیر شد.

در صورتی که زیمرمن به قتل عمد متهم می شد باید به حبس ابد محکوم می شد.


منبع : بشريت

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 4 + 10 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار