شایعه تلاش برای کودتای در چین

کد خبر 4713 - 1391 07 | تاریخ: 1883 روز پیش-1391/07/01 | ساعت: 08:37

اخیرا شایعاتی مبنی بر راه اندازی کودتایی قریب الوقع در چین در منابع اینترنتی منتشر شده است. در این راستا یکی از سخنگوهای رسمی رژیم کمونیستی چین، روز پنجشنبه مقاله ای در تایمز جهانی[1] مبنی بر لزوم اظهارات صریح و روشن مقامات مرکزی رژیم در رابطه با شایعه تلاش برای کودتا در این کشور منتشر کرد.

سرمقاله به شایعاتی در مورد حادثه چونگ کینک[2] اشاره دارد. چونگ کینگ، تضادهای عمیق درون حزب کمونیست چین را آشکار می کند. شهردار سابق چونگ کینک، بوشیلای[3] و دوست وی زو یونگ کانگ[4]، کسی که به عنوان رئیس پلیس کمیته مقاومت[5] حزب کمونیست چین انتخاب شده است، شخصیت های کلیدی شایعاتی هستند که در پشت تلاش برای کودتای اخیر قرار دارند.

 

 

این مقاله که توسط شخصی ناشناس نوشته شده، از بالاترین مقامات حزب خواست تا این وضعیت را شفاف سازی کند. گاه گاهی اخبار و بحث هایی هرچند اغلب به طور غیر مستقیم، پیرامون شایعاتی در مورد این حادثه در چین به جریان می افتد و اتهاماتی که به مسئولین کشور چین زده می شود را آشکار می کند. در این مقاله، با آنکه وجود بحث و مخالفت مردم امری طبیعی قلمداد شده، اما مکررا بر اهمیت پیروی از دستورات کمیته مرکزی حزب کمونیست چین نیز تاکید شده است. همچنین آن به نگرانی ها و عدم قطعیت داخل سازمان حزب در وضعیت فعلی رهبری حزب نیز اشاره دارد.

 


[1]- Global Times

[2]- Chongqing

[3]- Bo Xilai

[4]- Zhou Yongkang

[5]- Standing Committee

 


منبع : ترجمه از اپک تایمز

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 5 + 1 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار