درمان اختلالات خواب با آب آلبالو

کد خبر 4725 - 1391 07 | تاریخ: 1493 روز پیش-1391/07/01 | ساعت: 08:41

پژوهشگران انگلیسی دریافتند که مصرف دو فنجان آب آلبالو در بهبود خواب و افزایش مدت زمان آن تاثیر دارد. پژوهشگران دانشگاه نورث آمبریا در نیوکاسل انگلیس دریافتند، مدت خواب افراد بالغ با نوشیدن ۲ فنجان آب آلبالو در روز به میزان ۳۹ دقیقه افزایش می‌یابد و توانایی آنها برای خوابیدن نیز به میزان ۶ درصد بالا می‌رود.

پژوهشگران عادت خواب ۲۲ شرکت‌کننده در تحقیقات را زیر نظر گرفتند و شاهد بودند که خواب آنها با خوردن آب آلبالو بهبود یافته به گونه‌ای که مدت خواب آنها زیاد شده و ساعت کمتری در شبانه‌روز نسبت به کسانی که آبمیوه دیگری نوشیدند، دچار خواب آلودگی شدند. این تحقیقات اشاره کرد میلاتونین همان هورمونی است که چرخه خواب و بیداری را در بدن تنظیم می‌کند که درصد زیادی در آب آلبالو وجود دارد. ملاتونین هورمونی است که در غده صنوبری (پینه‌آل)‌‌ ـ‌ غده کوچکی در مغز ‌‌ـ‌ تولید می‌‌شود و به تنظیم چرخه خواب و بیداری در بدن کمک می‌‌کند.مقادیر بسیار کمی‌ از ملاتونین در غذاهای گوشتی،‌ حبوبات، میوه‌ها و سبزی‌ها وجود دارد.


منبع : فارس

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 5 + 1 چند است؟

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING