فوت استاد خوشنویسی

کد خبر 4739 - 1391 07 | تاریخ: 1767 روز پیش-1391/07/30 | ساعت: 11:52

اباصلت صادقی از استادان بنام و برجسته هنر خوشنویسی کشور در سن 42 سالگی دارفانی را وداع کرد.

به گزارش انتخاب؛ این استاد شهیرکه یکی از استادان مطرح و باسابقه کشور در رشته خوشنویسی به شمار می رود صبح امروز در زادگاهش تکاب بر اثر سکته قلبی درگذشت.

صادقی دارای درجه استادی و عضو انجمن خوشنویسان کشور، از شاگردان استادان بنام خوشنویسی کشور از جمله غلامحسین امیرخانی و جواد بختیاری بود.

وی از هنرمندان بنام آذربایجان غربی در رشته خوشنویسی به شمار می رفت که هر ساله نمایشگاه های متعددی از آثار وی در داخل و خارج از کشور دایر می شد. آثار برجسته و شاخص این خوشنویس فقید در بیش از 60 جنبی نمایشگاه داخلی و خارجی تاکنون به نمایش درآمده و 15 نمایشگاه اختصاصی نیز در شهرهای مختلف کشور دایرکرده است.

به اذعان استادان و بزرگان خوشنویسی ایران ، استاد صادقی افتخار و آبروی خوشنویسی آذربایجان است. وی همچنین از بنیانگذاران انجمن خوشنویسی شهرستان تکاب به شمار می رفت.

تکاب با داشتن استادان خوشنویسی نظیر استاد صادقی و استاد apostrophe جمشیدیاری apostrophe و 50 خوشنویس با مدرک ممتاز به شهر خوشنویسان مشهور است. مراسم خاکسپاری و تشییـع این هنرمند خوش ذوق و برجسته ایرانی 9 صبح فردا از مقابل بیمارستان شهدای تکاب برگزار می شود.

 


منبع : شهرک خبر

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 17 + 4 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار