فوت استاد خوشنویسی

کد خبر 4739 - 1391 07 | تاریخ: 1465 روز پیش-1391/07/30 | ساعت: 11:52

اباصلت صادقی از استادان بنام و برجسته هنر خوشنویسی کشور در سن 42 سالگی دارفانی را وداع کرد.

به گزارش انتخاب؛ این استاد شهیرکه یکی از استادان مطرح و باسابقه کشور در رشته خوشنویسی به شمار می رود صبح امروز در زادگاهش تکاب بر اثر سکته قلبی درگذشت.

صادقی دارای درجه استادی و عضو انجمن خوشنویسان کشور، از شاگردان استادان بنام خوشنویسی کشور از جمله غلامحسین امیرخانی و جواد بختیاری بود.

وی از هنرمندان بنام آذربایجان غربی در رشته خوشنویسی به شمار می رفت که هر ساله نمایشگاه های متعددی از آثار وی در داخل و خارج از کشور دایر می شد. آثار برجسته و شاخص این خوشنویس فقید در بیش از 60 جنبی نمایشگاه داخلی و خارجی تاکنون به نمایش درآمده و 15 نمایشگاه اختصاصی نیز در شهرهای مختلف کشور دایرکرده است.

به اذعان استادان و بزرگان خوشنویسی ایران ، استاد صادقی افتخار و آبروی خوشنویسی آذربایجان است. وی همچنین از بنیانگذاران انجمن خوشنویسی شهرستان تکاب به شمار می رفت.

تکاب با داشتن استادان خوشنویسی نظیر استاد صادقی و استاد apostrophe جمشیدیاری apostrophe و 50 خوشنویس با مدرک ممتاز به شهر خوشنویسان مشهور است. مراسم خاکسپاری و تشییـع این هنرمند خوش ذوق و برجسته ایرانی 9 صبح فردا از مقابل بیمارستان شهدای تکاب برگزار می شود.

 


منبع : شهرک خبر

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 11 + 7 چند است؟

مطالب تصادفی

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار