فرانسه به سارکوزی گفت نه !

کد خبر 4863 - 1391 07 | تاریخ: 1809 روز پیش-1391/07/16 | ساعت: 14:00

با پایان یافتن دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه و به تبع آن پایان عصر «نیکلا سارکوزی»، فرانسوآ اولاند Francois Hollande مستأجر جدید کاخ الیزه برای 5 سال آینده شد. به گزارش خبرگزاری فرانسه: دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه دقایقی پیش در سراسر این کشور پایان یافت و نیکلا سارکوزی Nicolas Sarkozy که از سال 2007 تاکنون سکان کشتی فرانسه را در دست داشت، با کسب بیشترین آراء عرصه رقابت را به «فرانسوآ اولاند» رقیب سوسیالیست خود واگذار کرد. بر اساس آمار اولیه منتشره در پایان انتخابات، اولاند در این انتخابات تنها توانست بیشترین آراء را از آن خود کند و از «نیکلا سارکوزی» پیشی بگیرد

نیکلا سارکوزی 48.1 درصد آرا و فرانسوآ اولاند  57 ساله  51.9 درصد آرا به خود اختصاص داد. شمار زیادی از طرفداران فرانسوآ اولاند با تجمع در پاریس به جشن و شادمانی پرداختند.طرفداران فرانسوا اولاند در اطراف مقر حزب سوسیالیست در پاریس تجمع کرده‌اند و به جشن و شادمانی مشغول هستند. در واقع این جشن و شادمانی دو ساعت قبل و بعد از انتشار اطلاعات اولیه در برخی رسانه‌های گروهی خارجی درباره نتیجه دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه شروع شده بود.نیکلا سارکوزی در سخنانی در پاریس پیروزی رقیب خود فرانسوا اولاند را در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه تبریک گفت. نیکلا سارکوزی همچنین به شکست خود در مقابل فرانسوا اولاند در انتخابات فرانسه اعتراف کرد.


سارکوزی در برابر شماری از طرفداران خود گفت: فرانسه از این پس یک رئیس جمهور جدید دارد که بر اساس انتخاباتی دموکراتیک انتخاب شده است. فرانسوا اولاند رئیس جمهور جدید فرانسه است و باید مورد احترام باشد. فرانسه وارد عرصه جدیدی در تاریخ شده است.باید متحد و یکپارچه برای موفقیت کشور تلاش کنیم. من مسئولیت کامل شکست خود را در انتخابات را بر عهده می‌گیرم. من تلفنی به فرانسوا اولاند تبریک گفتم. در این شرایط من به عنوان یکی از مردم هستم ولی جایگاه من دیگر همان جایگاه پیشین نیست؛ من شرایط متفاوتی را در کشور خواهم داشت و زمان هرگز قادر نیست ارتباط بین ما را سست کند.

 

منبع: 

http://www.3NeshaneH.com


منبع : شفاف نیوز - همشهری

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 16 + 9 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار