امام موسی صدر زنده است؟

کد خبر 4886 - 1391 07 | تاریخ: 1785 روز پیش-1391/07/12 | ساعت: 15:03

داماد امام موسی صدر در آخرین گفته‌های خود از احتمال اسیر بودن امام موسی صدر در میان قبایل حامی قذافی در لیبی خبر داد. به گزارش همشهری آنلاین، "مهدی فیروزان" مدیرعامل موسسه شهر کتاب و داماد امام موسی صدر با اشاره به اینکه ربایش امام موسی صدر توسط قذافی یک طراحی و معادله سیاسی بوده است گفت: قذافی به هیچ وجه از این معادله سیاسی ناراضی نبوده و این در تمامی اظهارنظرهای وی درباره امام موسی صدر مشهود است. وی افزود: "ما سه احتمال درباره سرنوشت وی داشته‌ایم. نخست احتمال شهادت در روزهای نخست ربایش، احتمال زنده بودن و احتمال مرگ طبیعی او. بعد از سقوط دولت قذافی و ارتباط ما با مسئولان دولت انتقالی فرضیه اول به شدت رد شد لذا تنها دو احتمال باقی مانده است که به راحتی نمی‌شود از کنار آن گذشت.

  • ما همه سرنخ‌هایی که از حیات وی تا به امروز پیدا بود، کشف و با افراد مرتبط با آن صحبت کردیم. در آخرین اقدام تا به امروز با کمک دولت لیبی با سه زندانبان در سه دوره تاریخی زندگی امام موسی صدر صحبت کردیم که آخرینشان زندانبانی بوده که در سال ۲۰۰۰ وی را دیده است.
  • با توجه به اینکه خانواده ایشان به طور طبیعی عمر زیادی هم داشته‌اند مثلا مادرشان ۱۰۴ سال عمر کرده است و برادر بزرگ‌تر ایشان هم هنوز زنده است نمی‌شود احتمال حیات را جدی نگرفت.
  • ما از نظر کار‌شناسی تک تک اخبار را ارزیابی کرده‌ایم و به سرنخ‌های تازه‌ای رسیده‌ایم که باید بررسی شود. در آخرین سفر من به لیبی، دادستان و وزیر کشور لیبی به من گفتند مناطق زیادی وجود دارد که در اختیار ما نیست و در کنترل هوادارن قذافی است و امکان جنگیدن با آن‌ها هم وجود ندارد و لذا احتمال می‌دهیم که ایشان در اختیار قبایل این منطقه باشد. البته این احتمال است. نه قطعی است و نه یقینی در آن وجود دارد. البته ما از کنار هیچ خبری عبور نمی‌کنیم.


منبع : همشهری آنلاین

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 4 + 6 چند است؟

مطالب تصادفی

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار