خريداران معروف آثار هنري

کد خبر 4956 - 1391 08 | تاریخ: 1765 روز پیش-1391/08/01 | ساعت: 10:29

پنجمین هفت نگاه با استقبال جالب توجه قشرهای مختلف مردم حتی سوپراستارهای سینما روبه‌رو شده است؛ همه 29 نقاشی و مجسمه به فروش رسیده در سه روز نخست کاری هفت نگاه در فرهنگسرای نیاوران را مردم خریداری کرده‌اند که در میان آنها ستاره‌های بازیگری سینما نظی مهناز افشار و ماهايا پطروسيان نیز دیده می‌شوند.

168میلیون تومان مجموع فروش 29 نقاشی و مجسمه در سه روز آغاز به کار هفت نگاه پنجم است که همچنان نقاشی خط آبی فیروزه‌ای رنگ 25 میلیون تومانی علی شیرازی گران‌قیمت‌ترین اثر به فروش رسیده در آن محسوب می‌شود.

اثری با ترکیب بندی مربع که به لحاظ فرم، روایتی ایرانی و از نگاه در هم پیچیدگی خطوط و حروف یادآور معنویتی است که در معماری‌های اسلامی به کار می‌روند.

از حیث رتبه‌بندی ارزش ریالی آثار هنری به فروش رسیده آثار 14 میلیونی زنده یاد ژازه طباطبایی و ایرج شافعی به صورت مشترک حائز رتبه دومند و آثار 10 میلیون تومانی تاها بهبهانی و پرویز کلانتری در جای سوم ایستاده‌اند، در حالی که نقاشی آبستره بیتا وکیلی همچنان با قیمت هشت میلیون تومان در رتبه چهارم است.

اما از منظر بیشترین تعداد اثر به فروش رسیده از یک هنرمند «سعید معیری‌زاده» با فروش هفت تابلو که ارزش ریالی هر یک از آنها یک و نیم میلیون تومان بوده، در صدر ایستاده است. از این منظر از پرویز کلانتری و زنده‌یاد ژازه طباطبایی هر یک دو اثر به فروش رسیده؛ از کلانتری آثار ده و پنج میلیون تومانی و از ژازه آثاری با قیمت‌های 14 و شش میلیون تومانی.

از هر یک از هنرمندان زیر هم در سه روز گذشته یک اثر به فروش رسیده است: فریده لاشایی، لیلی متین دفتری، ناصر اویسی، جعفر روح بخش، محمد علی ترقی جاه، ایرج زند، علی اکبر صادقی، ابراهیم حقیقی، احمد وکیلی، بهنوش فروتن، نیلوفر قادری‌نژاد، عنایت‌الله نظری نوری، سناز دزفولیان، ندا معین افشاری، علی مشهدی‌الاصل، احمد رضا یار احمدی، حسین چراغچی، علی ترقی جاه، راشین قربی، زهرا مداح، حامد توکلی، مهرداد ختایی، سحر صالحی، مهتا معینی، امیر حسین ردایی، مهدی صبورمنش، طلیعه کامران، سلیم ناظریان، محسن فولادپور، نعیمه رزاقی، شادی داوریان، احمد محمدپور، فاطمه بهرامی و اخوان.

پنجمین هفت نگاه از پنج‌شنبه 21 اردیبهشت در دو گالری فرهنگسرای نیاوران آغاز به کار کرده است که در آن آثار نزدیک به 300 هنرمند در معرض فروش قرار گرفته است. پنجمین فروش سال هنرهای تجسمی تا پنج خرداد 91 دایر خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند همه روزه از ساعت 11 صبح تا 8 بعدازظهر به فرهنگسرای نیاوران مراجعه كنند.

 


منبع : شهرك خبر

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 19 + 8 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر