برترين رمان هاي تاريخي

کد خبر 5000 - 1391 07 | تاریخ: 1767 روز پیش-1391/07/30 | ساعت: 10:27

روزنامه گاردین لیستی از ده رمان تاریخی برتر را منتشر کرده است که یکی از آن‌ها رمان «جنگ و صلح» اثر جاودان لئو تولستوی نویسنده روسی است.

«جنگ و صلح» نوشته لئو تولستوی. این نویسنده جنگ و صلح را در سال 1869 نوشته است.او در اين رمان تاثیرات تاریخی جنگ‌های ناپلئونی را بر پنج خانواده آریستوکرات روسیه شرح داده است.

«تالار گرگ» اثر نويسنده‌ انگليسي هيلاري مانتل است كه در آن زندگي «هنري هشتم» پادشاه انگلستان و زندگي اجتماعي مردم اين كشور در قرن شانزدهم را روايت شده است

«رومولا» نوشته جورج الیوت. این اثر یکی از برجسته‌ترین آثار این نویسنده است که تاریخ رنسانس در ایتالیا را شرح می‌دهد.

«لئوپار» نوشته گیسپ توماسی دی لامپادوسا.این اثر تنها رمان لامپادوسا است که در سال 1958بعد از مرگ او منتشر شد که در آن بر اساس زندگی جد بزرگش اشرافیت رو به زوال را تصویر کرده است.

«بروکلین» نوشته کلم توبین. این کتاب دراوایل سال 1950 خلق شده، اما در سال 2009 منتشر شده است. بروکلین درباره یکی از پدیده های تاریخی خیره کننده با موضوع مهاجرت ایرلندی‌ها به آمریکاست.

«اصیل» نوشته اندرو میلر. این رمان که در سال 2011 جایزه کاستا را از آن خود کرد درباره پروسه قبل از انقلاب در پاریس است.

«گل‌های آبی» نوشته پنه لوپه فیتزجرالد. این اثر آخرین رمان فیتز جرالد است که در سال 1995 پنج سال قبل از مرگش منتشر شد. این رمان درباره زندگی قرن 18 آلمان و اشراف گرایی است. محور این رمان بر عشق استوار است.

«من کلودیس» نوشته روبرت گراوز. این رمان بسیار محبوب یک بیوگرافی تخیلی از امپراتوری چهارم روم است. گراوز از این چارچوب برای ارایه تاریخ پیشینیان کلودیوس - آگوستوس، تیبریوس، کالیگول - استفاده کرده است.

«ملک» نوشته والری مارتین. رمان مارتین که در سال 2003 خلق شده است به شکل ویران کننده‌ای صاددق است و گاهی چهره‌ای وحشیانه از زندگی برده‌ای در سال 1830 در این رمان دیده می‌شود. راوی مانون زن جوانی است که در ازدواجی بدون عشق با یک دهاتی گیر افتاده است.

«سه گانه نوزایی» نوشته پت بارکر . این سه گانه داستان ویلیام ریورز روانپزشک و پیشگامی او در درمان سربازان جنگ جهانی اول است. این کتاب جایزه بوکر 1995 را از آن خود کرده است.

 


منبع : خبر آنلاین

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 13 + 6 چند است؟

مطالب تصادفی

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر