وقتی هنر به اوج خود می رسد!

کد خبر 5007 - 1391 07 | تاریخ: 1760 روز پیش-1391/07/30 | ساعت: 11:53

نمايش هنرهاي شن يون[1] در تور سفری دور دنياي خود با دو اجرا در ایندیاناپلیس[2] واقع در اينديانا[3]در روزهای 13و 14 مارس 2012 ادامه یافت. این گروه موسيقي و رقص كلاسيك چيني مشهور در دنيا، موجب شادمانی تماشاگران خود شده و با زيبايي هنري و معنوي خود، در ارائه چندین هنر تلفیق یافته اصیلش، همچنان موفق است.

یکی از تماشاگران این نمایش خارق العاده و شگفت انگیز، به نام جوان کارنی[4] که صاحب یک فروشگاه لباس بود می گفت: من سال ديگر هم براي ديدن این نمایش خواهم آمد. جوآن كارني، صاحب فروشگاه پوشاك كه در چهارشنبه شب برای ديدن کلیه طرح ها و لباس های جديد و همه محصولات جدید ارائه شده در این نمایش به دیدن آن آمده بود، گفت که سال گذشته نیز تجربه ديدن عظمت با شكوه هنرمندی شن يون را داشته است. وي بعد از اجرا گفت: آن فوق العاده بود. اين دومين سال من است که به دیدن نمایش می آیم. من نمي توانستم فقط در خانه بنشينم و بايد مي آمدم. آن باورنکردنی است. او قدرداني و ستایش خود را از مناظر تماشایی دیجیتالی پرده پشت صحنه، اينگونه توضيح داد: كلماتي كه می تواند به فکر شما بیاید، رقصیدن، توانايي هاي فني و تکنیکی افراد و ..... است، من واقعا بی صبرانه منتظر دیدن دوباره آن هستم.

اشعاری كه از خوانندگان مشهور تنور[5] و تک نوازان و تک خوانان[6] باصدای بلند مشهور جهان از هنرهاي نمايشي شن يون شنیده شد، يك احساس عميق خاصي را روي خانم كارني داشت. او مي گويد: آنها در مورد ابديت، و زندگي و چالش هايش و مواردی از این قبیل صحبت مي كردند. من فكر مي كنم كه آن خيلي تاثیرگذار و پر نیرو  بود. من سال بعد هم باز برای دیدن آن می آیم.

بورلي كلاپر[7] دوست خانم كارني، هيجان و اشتیاق خودش را از دیدن این نمایش نشان داد و این نمايش را فوق العاده خواند. خانم كلاپر که یک بازنشسته روابط عمومي و اداره امور اجتماعي است گفت: من آن عبارت داخل آهنگی كه در مورد زندگي، اقيانوس، ابديت و جايي كه ما از آن آمده ايم و جايي كه به آن مي خواهيم برويم، بود را دوست داشتم. رنگ ها، رقص ها و همه چیز فوق العاده بودند.

همچنين خانم كلاپر از اینکه فرصت يادگيري و آگاهی در مورد فرهنگی متفاوت از فرهنگ خود را داشته اظهار خوشحالی مي كند و مي گويد: آن در حد عالی بود. هر برنامه مجریانی به دو زبان انگليسي زبان و چيني داشت که به ما اطلاعاتی مقدماتی می دادند. آن نمایشی خارق العاده بود.

هنرهاي نمايشي شن يون، دارای سه شركت نسبتا بزرگ است، كه با هدف احياي ميراث فرهنگی سنتي الهی پنج هزار ساله چینی، به سراسر دنیا سفر می کند.

 

 


[1]- Shen Yun

[2]- Indianapolis

[3]- Indiana

[4]- Joan Carney

[5]- tenor

[6]- soloists

[7]- Beverly Klapper

 


منبع : مینگ هویی

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 1 + 5 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر