جایزه کن برای اصغر فرهادی، دوباره؟!

کد خبر 5016 - 1391 08 | تاریخ: 1866 روز پیش-1391/08/17 | ساعت: 11:34

آندرولا واسیلیو کمیسر اتحادیه اروپا در امور آموزش، فرهنگ، چندزبانی و جوانان ـ پیش از این اعلام کرده بود که این جایزه را امروز ـ یکشنبه 20 مه ـ‌ 31 اردیبهشت ماه ـ همزمان با برگزاری جشنواره فیلم کن به اصغر فرهادی و الکساندر ماله-گی تهیه‌کننده فیلمش از شرکت فرانسوی «ممنتو فیلمز» اعطاء می‌کند.

جایزه رسانه‌ای اتحادیه اروپا برای پروژه جدید اصغر فرهادی است که قرار است پاییز امسال به زبان فرانسوی در فرانسه ساخته شود.اصغر فرهادی در این مراسم پیش از دریافت ‌جایزه‌اش در سخنانی با ابراز خرسندی از اتفاقی که برای فیلمنامه جدیدش افتاده است از دست‌اندرکاران جایزه‌ رسانه‌ای اتحادیه اروپا تشکر کرد.وی ادامه داد: می‌توانم امید داشته باشم، فیلم جدیدم با بازیگرانی که دارد مانند ماریون کوتیار، طاها رحیم و یک بازیگر ایرانی ـ که اضافه خواهد شد ـ تماشاگران خوبی در دنیا داشته باشد.ماریون کوتیار " Marion Cotillard"؛ بازیگر فیلم‌های سینمایی "نیمه شب در پاریس" (Midnight in Paris)، "تلقین" (Inception) و "ماهی بزرگ" (Big Fish) در جدیدترین پروژه سینمایی فرهادی ایفای نقش می‌کند.

ماریون کوتیار که اکنون برای ایفای نقش در فیلم سینمایی "زنگ و استخوان" (Rust and Bone) در شصت و پنجمین دوره جشنواره فیلم کن حضور دارد پیش از این در سال 2007 میلادی برای بازی در نقش "ادیت پیاف"؛ خواننده صاحب نام فرانسوی در فیلم سینمایی «زندگی مانند گل سرخ (La Vie en Rose) «موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن در مراسم های اهدای جوایز اسکار، بفتا، سزار و گلدن گلوب شده است.

بازیگر مرد تازه‌ترین فیلم اصغر فرهادی هم مشخص شد. مسئولان سازنده جدیدترین اثر اصغر فرهادی روز گذشته اعلام کردندکه  بازیگر فرانسوی فیلم‌های سینمایی «پیغامبر»، «طلای سیا» و «عقاب» در جدیدترین فیلم سینمایی فرهادی که پاییز سال جاری در فرانسه کلید می‌خورد بازی می‌کند.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی لو فیگارو، طاهر رحیم " Tahar Rahim"پیش این برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «پیغامبر» توانسته جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد مراسم اهدای جوایز «سزار» که به عنوان اسکار فرانسه به شمار می‌آید را به خود اختصاص دهد.


منبع : ایسنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 4 + 8 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر