دیدار نماینده ایران و آمریکا در بغداد؟

کد خبر 5076 - 1391 07 | تاریخ: 1877 روز پیش-1391/07/12 | ساعت: 12:38

یک عضو هیات مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران در بغداد خبر خبرگزاری فرانسه مبنی بر دیدار سعید جلیلی با نماینده آمریکا را تکذیب کرد.این منبع آگاه گفت: دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران و نماینده آمریکا هیچ گونه دیدار و گفت و گویی نداشته‌اند.خبرگزاری فرانسه ساعتی پیش به نقل از مقاماتی که نامی از آنان نبرد ادعا کرد که مذاکره کننده ارشد هسته‌ای ایران و رییس هیات آمریکایی پس از نشست روز پنجشنبه در بغداد گفت و گو کوتاهی داشته‌اند.

این خبرگزاری افزوده بود: این برخورد کوتاه پس از آن صورت گرفت که ایران به پیشنهاد گفت و گوی رو در رو بین وندی شرمن وسعید جلیلی همتای وی در مذاکرات قبلی ایران و قدرت‌های جهان در استانبول در ماه گذشته اعتنایی نکرد. از طرفی کلینتون اظهار نموده همان‌طور که در مسیر گفتگوها حرکت می‌کنیم، همچنان فشارها را به عنوان جزئی از رویکرد دوبخشی خود ادامه خواهیم داد.هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد که کشورش در تلاش است تا در عین حفظ فشار بر ایران، در مذاکرات ژوئن اختلافات هسته‌ای خود با ایران را کاهش دهد.صدای آمریکا نیز به نقل از کلینتون گزارش داد که "همان‌طور که در مسیر گفتگوها حرکت می‌کنیم، همچنان فشارها را به عنوان جزئی از رویکرد دوبخشی خود ادامه خواهیم داد. تمام تحریم‌ها بر سر جای خود خواهد ماند و در این مدت سعی در حرکت رو به جلو داریم."

کلینتون ادعا کرد که ایران دو مسیر در پیش رو دارد که باید یکی را انتخاب کند، توجه به وظایف بین‌المللی و اطمینان‌بخشی نسبت به مقاصدش و یا عمل نکردن به این امر.ایران تاکید کرده است که رویکرد "گفتگو - فشار" را نپذیرفته و معتقد به رویکرد "گفتگو - همکاری" است. سخنان اخیر کلینتون نشان می‌دهد که غرب هنوز اعتقادی به این واقعیت ندارد.

 


منبع : ایرنا - فارس

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 15 + 5 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار