کارگر چینی به ایران می آید!

کد خبر 5084 - 1391 07 | تاریخ: 1493 روز پیش-1391/07/01 | ساعت: 11:54

نادر قاضی‌پور نایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس هشتم و از نمایندگان راه‌یافته به مجلس نهم در واکنش به آنچه که تحت عنوان «دستور وزیر کار برای ورود کارگر چینی» در رسانه‌ها منتشر شده است، گفت: " در این باره چیزی از زبان شیخ‌الاسلامی نشنیده‌ام؛ درباره آن به طور دوستانه از وزیر کار سوال می‌کنم".بر طبق این گزارش، آئین افتتاح نهمین دوره مجلس شورای اسلامی فردا با حضور منتخبین مردم برگزار می‌شود. «نادر قاضی‌پور» سخنگو و نایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس هشتم از جمله راه‌یافتگان به مجلس نهم و از منتقدین  وزیر کار است. قاضی‌پور در حالی که مخالفت خود با ورود کارگر چینی به کشور را اعلام نمود اما عنوان کرد فردا همزمان با آغازین روز مجلس نهم، به طور دوستانه درباره ورود کارگر چینی از وزیر کار سوال می‌کند.

دستور ورود کارگر چینی توسط وزیر کار در پروژه آزاد راه تهران – شمال باعث ایجاد واکنش‌هایی در بین کارشناسان ایرانی شده چراکه مساله بیکاری جوانان همچنان یکی از مشکلات لاینحل ما محسوب می‌شود.آقای عبدالرضا شیخ الاسلامی، وزیر کار دولت دهم مجوز واردات کارگر چینی را صادر کرد و در مراسم امضای یادداشت تفاهم همکاری بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت منابع انسانی و تامین اجتماعی جمهوری خلق چین گفت: برای اشتغال کارگران چینی در ایران تاکنون غیر از یک مورد که آن هم مربوط به پروژه آزاد راه تهران – شمال بوده، هیچ درخواست دیگری از سوی سرمایه گذاران چینی دریافت نکرده‌ایم، با این حال برای‌‌ همان یک مورد نیز من با استفاده از اختیاراتم دستور سریع رفع مشکلات حضور نیروی انسانی چینی در پروژه آزاد راه تهران – شمال را صادر کردم.


منبع : ایلنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 17 + 8 چند است؟

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار