جنجالی ترین عکس اوباما در کاخ سفید

کد خبر 5095 - 1391 07 | تاریخ: 1869 روز پیش-1391/07/15 | ساعت: 14:01

تصویری که در آن باراک اوباما (Barack Hussein Obama) در برابر پسر بچه‌ای خم شده تا وی موهایش را لمس کند،‌ یکی از جنجالی‌ترین تصاویری است که از اوباما در دوران ریاست جمهور‌اش به ثبت رسیده است.

اکنون برای اولین‌بار هویت این پسربچه که در زمان ثبت عکس پنج ساله بوده آشکار شده است: "ژاکوب فیلادلفیا" فرزند کوچک یکی از کارمندان کاخ سفید.ژاکوب در حالی که پیراهنی سفید به تن داشت به همراه خانواده‌اش به دفتر "اووال" در کاخ سفید رفت تا در عکسی که قرار بود به مناسبت پایان خدمت پدرش در شورای امنیت ملی گرفته شود،‌ حضور داشته باشد. زمانی که خانواده برای گرفتن عکس آماده شدند پدر ژاکوب به اوباما گفت که پسرش از وی درخواستی دارد.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز ژاکوب با صدایی بسیار آرام که اوباما به سختی می‌توانست آن را بشنود به وی گفت می‌خواهم بدانم که موهایم درست شبیه موهای شما است. اوباما به اندازه‌ای خم شد که سرش تا ارتفاع ژاکوب پایین بیاید و سپس گفت چرا خودت به موهایم دست نمی‌زنی تا بفهمی؟ ژاکوب ابتدا تردید داشت اما پس از اینکه اوباما او را با گفتن "لمسشان کن رفیق" تشویق کرد،‌ موهای وی را لمس کرد و گفت: بله، موهای شما هم مثل موهای من است! تصویر این لحظه که توسط "پیت سوزا" عکاس ویژه کاخ سفید به ثبت رسید، اهمیت ریاست جمهوری اوباما را برای آفریقایی-آمریکایی‌ها نمادین ساخت. این تصویر در سال 2009 به ثبت رسید و برخلاف دیگر عکس‌های دفتر "اووال" که هر هفته تغییر می‌کنند برای سه سال به دیوار ساختمان "وست وینگ" در کاخ سفید آویخته باقی ماند.


منبع : همشهری آنلاین

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 4 + 6 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار