یک نامه سر گشاده سیاسی کم سابقه!

کد خبر 5125 - 1391 07 | تاریخ: 1873 روز پیش-1391/07/16 | ساعت: 10:59

16 نفر از كادر قدیمی حزب كمونيست چين، نامه ي سر گشاده ای را براي رهبر چين، هو جين تائو[1] و نخست وزيرش ون جياباو[2] امضا نموده و در روز 9 مي بصورت آنلاين منتشر كردند. نويسنده اين نامه، يو يانگ چينگ[3]، صحت آن را در يك مصاحبه تلفني با روزنامه بین المللی اپك تايمز تاييد كرد.

در اين نامه چندين درخواست در مورد ژو يونگ كانك[4] آورده شده بود، از جمله اينكه وی در كميته عمومی[5]، از مقامش بعنوان دبیركميته امور سياسي حذف شود، همچنین به خطاي خود در مورد آزار و شكنجه فالون گونگ(فالون گونگ نام یک تمرین چی گونگ سنتی چینی است) اعتراف كند، و از تمام سمت هاي ديگر خود از جمله عضويت در حزب استعفا دهد و توسط كمیسيون انضباطی نیز مورد بازپرسی قرار گيرد.

ژو، تمام نيروهاي امنيتي داخلي چين را در موقعيت شغلی خود كنترل مي كند. وي يكي از نه نفر عضو كميته دائمی در دفتر سیاسی است و بالاترين مقام قدرت در رژيم است. شايعات در ماه مارس ـ همزمان با رسوايي اخير و بركناري بوشياو[6]ـ هنگامی آشكار شد كه وي كودتايي را براي بالا بردن شي جين پينگ[7] خنثي كرد و سپس بوشیاو را به قلب قدرت چين وارد نمود.

حركت جسورانه

نامه شاکیان بطور ویژه ای قابل توجه است، زيرا بطور مستقيم به فردی اشاره دارد كه قدرتش باعث نابودي آنها شده است. مفسر ژانگ تيان ليانگ[8] مي گويد:" معمولا نويسندگان چنين نامه هايی، درخواست هايی عمومي همچون اصلاحات سياسي دارند. چنين افراد خاصی تقريبا نادر هستند". اين نامه در وب سايت كانيو[9] در مطبوعات آزاد چين منتشر شد.

جنايات مائو و جانشينانش

نویسندگان این نامه همچنين اهداف بو شياو و ژو را براي بازگرداني انقلاب فرهنگي و  همچنین اجرای كودتايی برنامه ریزی شده در چونگ چين[10]، آشکار کردند.

يو مي گويد: در جنبشی متفاوت، روشنفكران و كشاورزان به طور وحشیانه ای سرکوب شدند. بعد از آزار و اذیت شدن توسط انقلاب فرهنگي مائو زدونگ در چين، جانشينانش دنگ شياوپينگ[11] و جيانگ زمين[12] مسئول قتل و عام تيانانمن[13] در سال 1989 و شكنجه و آزار جاري تمرین کنندگان فالون گونگ هستند. يو معتقد است كه اين حوادث آينده چين را نابود مي كند، از این رو، عاملان بايد پاسخگو باشند. دولت بايد مردم تحت آزار و شكنجه را پشتيباني كند. اگر حزب كمونيست چين نخواهد تغيير كند، مردم برخاسته و آن را سرنگون مي كنند.

 


[1]- Hu Jintao

[2]- Wen Jiabao

[3]- Yu Yongqing

[4]- Zhou Yongkang

[5]- Standing Committee

[6]- Bo Xilai

[7]- Xi Jinpingand

[8]- Zhang Tianliang

[9]- Canyu.org.

[10]- Chongqing

[11]- Deng Xiaoping

[12]- Jiang Zemin

[13]- Tiananmen

 


منبع : ترجمه از روزنامه اپک تایمز

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 14 + 2 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار