چین و روسیه مخالف حمله به سوریه

کد خبر 5155 - 1391 07 | تاریخ: 1873 روز پیش-1391/07/14 | ساعت: 00:46

درحالی‌که پس از کشتار الحوله برخی از کشورهای غربی از جمله فرانسه با استفاده از این فرصت حملات خود را علیه دولت سوریه شدت بخشیده و به صراحت از اقدام نظامی علیه این کشور سخن می‌گویند، چین و روسیه روز گذشته بار دیگر مخالفت قاطع خود را با هرگونه مداخله نظامی و استفاده از زور علیه دمشق اعلام کردند.

دولت چین روز گذشته با تاکید بر مخالفت با مداخله نظامی در سوریه و تلاش برای تغییر رژیم با استفاده از زور در این کشور، همه طرف‌های بین‌المللی را به حمایت از تلاش‌های میانجیگرانه کوفی‌عنان، نماینده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب فراخواند.

لیو ویمن، سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز گذشته گفت: تنها راه حل بنیادین برای حل و فصل بحران سوریه هنوز حمایت کامل همه طرف‌ها از تلاش‌های میانجیگرانه کوفی عنان است. روسیه هم روز گذشته هر نوع دخالت نظامی در سوریه را به‌صورت قاطع رد کرد. معاون وزیر امور خارجه روسیه در گفت‌وگو با خبرگزاری اینترفکس گفت: ما همیشه گفته‌ایم که به‌صورت قاطع مخالف هر نوع دخالت خارجی درسوریه هستیم چون این مسئله تنها بدتر شدن شرایط را در این کشور و به‌صورت کلی در منطقه به‌دنبال خواهد داشت.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه  هم روز سه‌شنبه از اینکه «برخی کشورها» از کشتار الحوله برای درخواست جهت مداخله نظامی در سوریه استفاده کنند ابراز نگرانی کرده بود. لاوروف همچنین با انتقاد از سخنان رئیس شورای ملی مخالفان سوریه درخصوص لزوم تداوم درگیری‌ها با نظام حاکم این کشور تاکید کرد که این سخنان ممکن است باعث وقوع جنگ داخلی در سوریه شود.


منبع : همشهری آنلاین

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 18 + 6 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار