۱۰تیترداغ دنیای آی‌تی از نظرمتفاوت رئیس سابق ام‌آی‌فایو درباره رمزگذاری دیتا تاشکایت ازمدیرسابق اوبر

کد خبر 516329 - 1396 05 | تاریخ: 99 روز پیش-1396/05/23 | ساعت: 06:44

خبرآنلاین:

شماره 1 - جاناتان ایوانس، رئیس سابق ام آی فایو / MI5 می‌گوید از نقطه نظراتی که معتقدند برای مبارزه با تروریسم باید رمزگذاری دیتا را ضعیف کنیم تا به اطلاعات مبادله شده میان تروریستها دست یابیم؛ حمایت نمی‌کند. ظاهرا سازمان‌های اطلاعاتی برای ردیابی تروریست‌ها که از اپلیکیشن‌های رمزگذاری شده استفاده می‌کنند، دچار مشکل و محدودیت شده‌اند و به همین دلیل وزیر کشور انگلیس می‌گوید باید به نویسندگان برنامه‌ها و مالکین اپلیکیشن فشار بیاوریم تا دیتای خود را رمزگشایی کنند و بدین ترتیب موافق رمزگذاری‌های مستحکم نیستند.

شماره 2 - جیم متیس وزیر دفاع آمریکا می‌گوید در مقایسه با دوران اوباما، کارآفرینان حوزه دفاع ملی از پشتیبانی بیشتری در سیلیکون ولی برخوردار خواهند شد تا بتوانند محصولات نظامی بهتری ابداع و تولید کنند.

شماره 3 - استارتاپ جمع آوری خبر در چین به نام Toutiao بیش از 2 میلیارد دلار سرمایه گذاری جدید از سوی Sequoia Capital و CCB International به خود جذب کرد تا بتواند شماره یک خبر در چین شود.

شماره 4 - آمازون روی بازار خرید آنلاین بلیت سرمایه گذاری می‌کند و از طریق ticketmaster راه جدیدی برای خود در این بازار 5 میلیارد دلاری باز می‌کند.

شماره 5 - کمپانی سرمایه گذاری Benchmark Capital رسما از تراویس کالانیک مدیر سابق اوبر به اتهام کلاهبرداری و تلاش برای خرید صندلی ریاست شکایت کرد.

شماره 6- کمپانی Wikipad سازنده سخت افزار شکایت رسمی علیه نینتندو به راه انداخت. آنها می گویند سوئیچ نینتندو از روی سخت افزار تولیدی آنها کپی برداری شده است.

شماره 7 - اپ جی میل روی آی او اس به کاربران درباره لینک های فیشینگ هشدار می دهد.

شماره 8 - ال جی سیستم رادیو روی گوشی های خود در امریکا را با کمک NextRadio فعال می کند.

شماره 9 - علی رغم اوضاع بد سهام در اسنپ چت، ایوان اشپیگل موسس و بابی مورفی همکارش می گویند سهام خود را نخواهند فروخت.گفته می شود بازی سهام توسط خریداران بالقوه کمپانی راه انداخته شده تا این دو جوان کم تجربه را وادار به فروش کمپانی محبوب اسنپ کنند.

شماره 10 - سرویس Apple Pay به زودی و در کنار آی او اس 11 در آلمان راه اندازی خواهد شد.

(عکس خبر جاناتان ایوانس، رئیس سابق ام آی فایو)

5656


منبع : خبرآنلاین

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 13 + 5 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط علم و فناوری