حکم مبارک امروز صادر می شود

کد خبر 5180 - 1391 07 | تاریخ: 1694 روز پیش-1391/07/12 | ساعت: 12:37

شورای نظامی حاکم در مصر وضعیت فوق‌العاده در این کشور را در حالی پس از ۳۱ سال لغو کرده است که مردم این کشور امروز در انتظار صدور حکم دادگاه تاریخی حسنی مبارک، دیکتاتور سابق این کشور هستند؛ حکمی که احتمال دارد ناآرامی‌های جدیدی را در مصر رقم بزند. نگرانی از ناآرامی‌ها در مصر پس از اعلام رای نهایی دادگاه حسنی مبارک، دیکتاتور سابق مصر باعث شده تا ۵ هزار پلیس و ۲ هزار نیروی نظامی این کشور برای تامین امنیت به حالت آماد‌ه‌باش درآیند. براساس طرح وزارت کشور مصر این نیروهای نظامی ساختمان آکادمی پلیس که مکان محاکمه مبارک است را امروز تحت پوشش کامل قرار می‌دهند. گزارش‌ها نشان می‌دهد که قرار است انتقال متهمان به دادگاه با ۲۰ خودروی ضد‌گلوله و ۳۰ خودروی زرهی صورت بگیرد.

دادگاه جنایی قاهره امروز حکم نهایی حسنی مبارک رئیس‌جمهور سابق مصر، حبیب‌العادلی وزیر کشور سابق و 6 نفر از معاونانش را به اتهام کشتار تظاهرکنندگان و فساد مالی صادر می‌کند. همچنین حکم علاء و جمال مبارک پسران مبارک به اتهام سوء‌استفاده از قدرت و هدردادن اموال عمومی مشخص خواهد شد. خبرگزاری فرانسه گزارش داده است که تلویزیون دولتی مصر این جلسه تاریخی دادگاه را به‌صورت مستقیم پخش خواهد کرد. همچنین از رسانه‌های خارجی برای پخش این جلسه دادگاه ۷ تا ۱۰ هزار دلار دریافت شده است.

به گزارش دیلی تلگراف، خانواده کشته‌شدگان در جریان انقلاب این کشور خواستار صدور حکم اعدام برای مبارک هستند اما این امر بعید به‌نظر می‌رسد. گروهی از این خانواده‌ها در گفت‌وگو با این روزنامه اعلام کرده‌اند که جریان دادگاه عادلانه نبوده و به احتمال زیاد مبارک و دیگر متهمان به مجازات‌هایی سبک محکوم خواهند شد؛ مسئله‌ای که می‌تواند ناآرامی‌های جدید در مصر را با برآورده‌نشدن خواسته مردم این کشور رقم بزند.


منبع : همشهری آنلاین

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 1 + 3 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار