سالروز تولد جاني دپ

کد خبر 5342 - 1391 08 | تاریخ: 1837 روز پیش-1391/08/17 | ساعت: 11:14

نهم ژوئن سال‌روز تولد جاني دپ بازيگر نقش‌هاي متفاوت سينماي‌هاليوود به ويژه فيلم‌هاي کمدي-موزيکال تيم برتون بود. نقش‌هايي عميقا انساني که بيش از پيش گفته‌اش را در مورد خودش اثبات مي‌کند : جاني دپ در درونش يک سرخ‌پوست است! جان کريستوفر دپِ دوم که در 9 ژوئن 1963 در کنتاکي آمريکا به دنيا آمد، در سال 2011 عنوان کرد:«فکر مي‌کنم کمي در درونم سرخ‌پوست هستم. مادر مادربزرگم کمي سرخ‌پوست بود و در چروکي بزرگ شد. اهل کنتاکي بودنم نيز با اين قضيه جور در مي‌آيد. آنجا پر از چروکي و سرخ‌پوست است».

چند نکته جالب ديگر هم از زندگي او مرور کنيم. مثلا اينکه او در کودکي‌اش به خاطر استرس ناشي از رو به رو شدن با مشکلات خانوادگي دست به خودآزاري مي‌زد و هفت يا هشت اثر زخم به جا مانده از آن زمان دارد. طي مصاحبه‌اي که در سال 1993 داشت، عنوان کرد:«بدن من نوعي مجله‌است. مانند کاري که سربازها مي‌کنند، هر خالکوبي معني خاصي دارد، چه مي‌خواهد توسط خودت با چاقو صورت گرفته باشد يا توسط يک هنرمند اين رشته» 8 اکتبر 2010 جاني دپ به دنبال دريافت نامه‌اي از دانش آموز يک مدرسه ابتدايي در نزديکي محل فيلمبرداري «دزدان دريايي کارائيب: سوار بر امواج ناشناخته» در جنوب شرق لندن که براي شورش در کلاس از کاپيتان جک اسپرو کمک خواسته بود، لباس کاپيتان جک اسپرو را پوشيد و به آن مدرسه رفت. او به همراه چند تن از ديگر بازيگران براي بچه‌ها به مدت 15 دقيقه نمايش اجرا کرد و در آخر براي دختر 9 ساله‌اي که نامه را نوشته بود توضيح داد که شورش او را به دردسر مي‌اندازد.

او در اين باره گفته است: صادقانه بگويم من جايزه را موثر مي‌دانم. ولي جوايز براي من به اين اندازه ارزش ندارند که يک پسر بچه ده ساله را ببينم که مي‌گويد من عاشق کاپيتان جک اسپارو هستم... اين براي من جادويي و سحرانگيز است!

در سال 2003 اظهار نظر جاني دپ درباره آمريکا در مجله آلماني «استرن» چاپ شد: «آمريکا گنگ است. مثل يه توله سگ گنگ و لال که دندان‌هاي بزرگي دارد و مي‌تواند گازت بگيرد و به تو صدمه بزند. دختر من چهار سالش است و پسرم يک سال دارد. دوست دارم آنها آمريکا را مثل يک اسباب بازي شکسته ببينند. دلم مي‌خواهد آن را بررسي کنند اين ور و آن ورش کنند و بعد هم ترکش کنند و بروند. » اما جاني بعدا گفت که مجله اشتباه نقل قول کرده‌است و اين نقل قول از متن برداشته شده و استرن داستان را به ميل خودش نوشته‌است.

 


منبع : روزنامه مردم سالار

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 1 + 7 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار