آغاز مذاکرات ایران و گروه 1+5

کد خبر 5357 - 1391 07 | تاریخ: 1877 روز پیش-1391/07/10 | ساعت: 19:37

در حالی که بیش از چند دقیقه از آغاز دور اول مذاکرات ایران و گروه 1+5 در هتل گولدن رویال مسکو نمی‌گذرد، یک دیپلمات که عضو هیئت ایرانی در مسکو محسوب می‌شود گفت که 1+5 در دور اول مذاکرات با یک رهیافت منسجم از جانب تیم ایران مواجه خواهد شد.

وی اضافه کرد: ایران یک راهبرد 3 گامی را در این مذاکرات در پیش خواهد گرفت. گام اول از این راهبرد انتقاد از فرصت سوزی یک ماهه گروه 1+5 از مذاکرات بغداد به این سو و عدم برگزاری نشست معاونین است.این منبع گفت: 1+5 کاملا در این باره توجیه خواهد شد که به این روند به شانس پیشرفت در مسکو ضربه زده است.دیپلمات ایرانی که نخواست نامش فاش شود، گام دوم راهبرد ایران را ورود جدی و محتوایی به بحث درباره محور مدنظر 1+5 نامید و گفت: ایران پاسخ هایی روشن، مستند و مبتنی بر NPT به پیشنهادهای غرب آماده کرده است که به تفصیل برای تیم 1+5 توضیح داده خواهد شد.

وی این امر را روشن‌ترین دلیل بر جدیت ایران در مذاکرات مسکو دانست.

این عضو هیئت ایرانی در مسکو در ادامه اضافه کرد: گام سوم راهبرد ایران تبیین 5 محور پیشنهادی ایران در بغداد به نحو تفصیلی تر و روشن تر است تا پای بندی گروه 1+5 به تعهد خود درباره درگیر شدن در بحث جدی درباره این موارد به آزمون گذاشته شود.


منبع : فارس

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 11 + 8 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار