کارگران توانایی پرداخت 30 درصد افزایش نون را ندارند

کد خبر 5425 - 1391 07 | تاریخ: 1869 روز پیش-1391/07/16 | ساعت: 12:49

رئیس انجمن صنفی کارگران، افزایش بی‌رویه قیمت نان را یکی از تاثیرگذار ترین عوامل در سخت شدن زندگی کارگران و خانواده‌های آن‌ها عنوان کرد.

غلامرضا خادمی‌زاده با بيان اينكه كارگران با 18 درصد افزايش حقوق نمي‌توانند افزايش 30 درصدي نان را تحمل كنند، به ايلنا گفت: ‌ افزایش ۳۰ درصدی قیمت نان، با توجه به افزایش تنها ۱۸ درصدی حقوق کارگران، بار زیادی بر زندگی آن‌ها وارد می‌کند که جبران آن برای کارگران امری سخت و دشوار است.

رئیس انجمن صنفی کارگران افزایش ۱۸ درصدی دستمزد‌ها در سال جاری را، امری غیرقانونی ارزیابی و خاطرنشان کرد: افزایش ۱۸ درصدی میزان دستمزد کارگران مورد تایید نهادهای کارگری نیست و از سوی دیگر این مقدار افزایش، سهمی در تامین زندگی کارگران با توجه به افزایش قیمت‌ها را ندارد.

خادمی‌زاده روال افزایش قیمت‌ها را، روندی غیر منطقی عنوان و تاکید کرد: ۴۳ درصد کارگران ایران از افزایش ۱۸ درصدی حقوق محروم هستند و حتی این تعداد از کارگران دستمزدهایی کمتر از حداقل‌های تعیین شده دریافت می‌کند که نمی‌تواند تاثیری در زندگی و آینده آن‌ها داشته باشد.

این فعال کارگری معتقد است: سیاست‌های دولت نهم و دهم به گونه‌ای بوده است که با عدم کنترل قیمت‌ها، عملا مسئولیت خود را از میزان رضایت کارگران فراموش کردند و از طرف دیگر با سخت‌تر شدن شرایط اقتصادی، کارفرما‌ها و واحدهای صنعتی و تولیدی نیز دچار مشکلات زیادی برای اداره کارخانه شدند.


منبع : آی اچ آر سی

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 20 + 10 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار