کارگران توانایی پرداخت 30 درصد افزایش نون را ندارند

کد خبر 5425 - 1391 07 | تاریخ: 1481 روز پیش-1391/07/16 | ساعت: 12:49

رئیس انجمن صنفی کارگران، افزایش بی‌رویه قیمت نان را یکی از تاثیرگذار ترین عوامل در سخت شدن زندگی کارگران و خانواده‌های آن‌ها عنوان کرد.

غلامرضا خادمی‌زاده با بيان اينكه كارگران با 18 درصد افزايش حقوق نمي‌توانند افزايش 30 درصدي نان را تحمل كنند، به ايلنا گفت: ‌ افزایش ۳۰ درصدی قیمت نان، با توجه به افزایش تنها ۱۸ درصدی حقوق کارگران، بار زیادی بر زندگی آن‌ها وارد می‌کند که جبران آن برای کارگران امری سخت و دشوار است.

رئیس انجمن صنفی کارگران افزایش ۱۸ درصدی دستمزد‌ها در سال جاری را، امری غیرقانونی ارزیابی و خاطرنشان کرد: افزایش ۱۸ درصدی میزان دستمزد کارگران مورد تایید نهادهای کارگری نیست و از سوی دیگر این مقدار افزایش، سهمی در تامین زندگی کارگران با توجه به افزایش قیمت‌ها را ندارد.

خادمی‌زاده روال افزایش قیمت‌ها را، روندی غیر منطقی عنوان و تاکید کرد: ۴۳ درصد کارگران ایران از افزایش ۱۸ درصدی حقوق محروم هستند و حتی این تعداد از کارگران دستمزدهایی کمتر از حداقل‌های تعیین شده دریافت می‌کند که نمی‌تواند تاثیری در زندگی و آینده آن‌ها داشته باشد.

این فعال کارگری معتقد است: سیاست‌های دولت نهم و دهم به گونه‌ای بوده است که با عدم کنترل قیمت‌ها، عملا مسئولیت خود را از میزان رضایت کارگران فراموش کردند و از طرف دیگر با سخت‌تر شدن شرایط اقتصادی، کارفرما‌ها و واحدهای صنعتی و تولیدی نیز دچار مشکلات زیادی برای اداره کارخانه شدند.


منبع : آی اچ آر سی

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 3 + 5 چند است؟

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار