فرار، ترجیح بر قرار!

کد خبر 5453 - 1391 07 | تاریخ: 1877 روز پیش-1391/07/11 | ساعت: 20:22

بر اساس گزارش مجله هونگ کونگی ترند[1]، تعداد قابل توجهی از مقامات بلند پایه کادر رسمی دولتی چینی که قبلا احتمال آن می رفت که "مقاماتی بی چیز[2]"باشند، همسران، فرزندان، سایر اعضای خانواده، و دارایی هایشان را از کشور چین خارج می کنند و اغلب به کشورهای غربی می فرستند.

بر اساس گزارشات نشریات، حدود نود درصد(90%) از اعضای کمیته مرکزی[3]، اعضای علی البدل کمیته[4]، و اعضای کمیسیون مرکزی نظارت و بازرسی[5]، برخی از اعضای خانواده هایشان در خارج از کشور چین زندگی یا کار می کنند، و برخی از آنان نیز در کشورهای غربی زندگی می کنند. مقامات دولتی این کمیته ها، این خبر را منتشر کرده اند که اعضای خانواده هایشان در خارج از چین کار می کنند.

براساس گزارشات، حزب کمونیست چین از تمامی نهادهای مذکور که از اعضای حزب کمونیست چین هستند، خواسته است اسنادی که حاوی کلیه اطلاعات مربوط به خانواده هایشان است را می بایست تا قبل از یک جولای ارائه کنند، در غیر این صورت تنبیه خواهند شد. در ماه فوریه، آکادمی چینی علوم اجتماعی[6]، دریافت که بیشتر مقامات دولتی حزب کمونیست چین معتقدند که اعضای خانواده هایشان می بایستی بتوانند اقامت دائمی کشور دیگری را کسب کنند.

درحدود هفتاد و پنج درصد(75%) از مقامات بلند پایه چینی در تلاشند تا خود را با اصل"مقامبی چیز"، اصطلاحی که تا سال 2008 به صراحت در رسانه های چینی ممنوع اعلام شده بود، همتراز کنند. در این راستا، آنان دارایی های خود را به خارج از کشور چین می فرستند. به عنوان مثال، بو شیلای[7]، رئیس سابق شهرچونگ چین، که در حدود دو ماه قبل از قدرتش برکنار شد، گفته است برای آنکه اولین چینی باشد که از اصل" مقام بی چیز" پیروی می کند، بسیاری از املاک و دارایی های خود را به هونگ کنگ، سنگاپور، نیویورک، و ونکور(کانادا)، منتقل کرده است.

گان ییشنگ[8]، سخنگوی امنیتی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین، در وب سایت نظارت و بازرسی، هفته گذشته مطرح کرد که جلوگیری از فرار مقامات بلند پایه چینی از چین، فرایندی مشکل، پیچیده و طولانی مدت است. همچنین یک عضو دفتر سیاسی حزب، به نام شی جینپینگ[9]، معتقد است: "این اتفاق منجر به هدردادن بودجه در حمل ونقل عمومی،غذا، و هزینه های دیگر شده است،که خشم عمومی را برانگیخته است." وی همچنین معتقد است وضعیت جاری جامعه، که برگرفته از بحرانهای بی ثبات سیاسی، و بحرانهای بین مردم و حزب است،  منجر به سقوط حزب کمونیست چین خواهد شد.

 


[1]- Hong Kong-based Trend magazine

[2]- naked officials

[3]- Central Committee members

[4]- alternate committee members

[5]- Central Discipline Inspection Commission

[6]- Chinese Academy of Social Sciences

[7]- Bo Xilai

[8]-GanYisheng

[9]- Xi Jinping

 


منبع : ترجمه از روزنامه اپک تایمز

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 12 + 4 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار