هشدار هواشناسی! طوفان و آب گرفتگی در راه است

کد خبر 5474 - 1391 07 | تاریخ: 1478 روز پیش-1391/07/15 | ساعت: 13:43

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی نسبت به آب گرفتگی معابر و کاهش تا 10 درجه‌ای دمای هوا در کشور هشدار داد.

مهندس عبدارضا امیدوار شهری افزود: نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد طی عصر پنجشنبه ( 8 تیر)در غرب آذربایجان غربی و طی روزهای جمعه و شنبه در برخی نقاط استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان به سبب بارش شدید گاهی با تگرگ، آب گرفتگی معابر و سیلاب پیش‌بینی می‌شود.وی افزود: از سوی دیگر در روزهای جمعه در استان اردبیل و شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و در روزهای شنبه و یکشنبه در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان دمای هوا بین 5 تا 10 درجه کاهش می‌یابد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی تا روز شنبه برای مناطقی از شمال غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های البرز و بطور ضعیف‌تر برای ارتفاعات زاگرس مرکزی افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود. از روز جمعه با نفوذ هوای سرد به روی دریای خزر، بارش در سواحل جنوبی دریای خزر و شمالغرب تشدید خواهد شد. وی تصریح کرد: با توجه به بارش‌های رگباری آب گرفتگی معابر عمومی و جاری شدن سیلاب در برخی از مناطق شمالغرب و ارتفاعات غربی و مرکزی البرز در مدت یاد شده دور از انتظار نیست، شایان ذکر است که غرب تنگه هرمز و شرق خلیج فارس در روز چهارشنبه مواج خواهد بود.

 مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: بر این اساس در روز پنجشنبه آسمان تهران کمی ابری در بعد از ظهر با افزایش ابر در ارتفاعات رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این روز به 24 و 34 درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد. همچنین در روز جمعه نیز آسمان پایتخت کمی ابری در بعد از ظهر با افزایش ابر در ارتفاعات رگبار و رعد و برق و وزش باد خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز به 24 و 35 درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد رسید.


منبع : ایسنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 6 + 5 چند است؟

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار