هشدار هواشناسی! طوفان و آب گرفتگی در راه است

کد خبر 5474 - 1391 07 | تاریخ: 1873 روز پیش-1391/07/15 | ساعت: 13:43

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی نسبت به آب گرفتگی معابر و کاهش تا 10 درجه‌ای دمای هوا در کشور هشدار داد.

مهندس عبدارضا امیدوار شهری افزود: نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد طی عصر پنجشنبه ( 8 تیر)در غرب آذربایجان غربی و طی روزهای جمعه و شنبه در برخی نقاط استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان به سبب بارش شدید گاهی با تگرگ، آب گرفتگی معابر و سیلاب پیش‌بینی می‌شود.وی افزود: از سوی دیگر در روزهای جمعه در استان اردبیل و شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و در روزهای شنبه و یکشنبه در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان دمای هوا بین 5 تا 10 درجه کاهش می‌یابد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی تا روز شنبه برای مناطقی از شمال غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های البرز و بطور ضعیف‌تر برای ارتفاعات زاگرس مرکزی افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود. از روز جمعه با نفوذ هوای سرد به روی دریای خزر، بارش در سواحل جنوبی دریای خزر و شمالغرب تشدید خواهد شد. وی تصریح کرد: با توجه به بارش‌های رگباری آب گرفتگی معابر عمومی و جاری شدن سیلاب در برخی از مناطق شمالغرب و ارتفاعات غربی و مرکزی البرز در مدت یاد شده دور از انتظار نیست، شایان ذکر است که غرب تنگه هرمز و شرق خلیج فارس در روز چهارشنبه مواج خواهد بود.

 مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: بر این اساس در روز پنجشنبه آسمان تهران کمی ابری در بعد از ظهر با افزایش ابر در ارتفاعات رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این روز به 24 و 34 درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد. همچنین در روز جمعه نیز آسمان پایتخت کمی ابری در بعد از ظهر با افزایش ابر در ارتفاعات رگبار و رعد و برق و وزش باد خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز به 24 و 35 درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد رسید.


منبع : ایسنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 14 + 1 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار