13 تیر مجلس یاد بود نقاش نوگرا

کد خبر 5547 - 1391 08 | تاریخ: 1463 روز پیش-1391/08/01 | ساعت: 10:23

در مراسم تشیع پیکر منصوره حسینی، عباس عظيمي - مشاور اجرايي امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي - درگذشت این هنرمند را تسلیت گفت و خبر از راه‌اندازی موسسه هنرمندان پیشکسوت داد

در اين مراسم چهره‌هايي همچون حسين محجوبي،‌ رضا بانگيز،‌ مهندس مرتضي كاظمي،‌ ليلي گلستان‌، مژگان والي‌پور‌،‌ غلامحسين نامي‌، علي ناصري ، سيدعليرضاحسيني و جمعي از مديران فرهنگستان هنر، بنياد فرهنگي هنري رودكي و دفتر هنرهاي تجسمي و ... حضور داشتند.

این هنرمند 86 ساله متولد 1305 و دانش آموخته نقاشی از دانشکده هنرهای زیبای تهران و آکادمی هنرهای زیبای رم بود.

همچنين سيدحسن صدرالدين حاج سيد جوادي - رئيس پژوهشكده هنر و مدرس دانشگاه - در بخش ديگري از اين مراسم گفت:«منصوره حسيني يكي از پيشگامان هنر نوگراي ايران است و امپرسيونيسم نو با نام ايشان بلند آوازه شده و به اسم آثار جاودانه ايشان رقم خورده و ماندگار شده است »

امروز 13 تير مجلس يادبود زنده ياد حسيني نيز از ساعت 16:30 تا 18 در مسجد جامع شهرك غرب برگزار خواهد شد.

حسين محجوبي - هنرمند نقاش - نيز در بخش پاياني اين مراسم عنوان كرد:«منصوره حسيني هنرمندي تلاش گر در عرصه نقاشي‌ و مجسمه سازي بود و زندگي پرباري را پشت سر گذاشت »

پیکر بی‌جان منصوره حسینی ،‌ روز 5 ‌شنبه هشتم تیرماه، 15 روز پس از درگذشتش در خانه شخصی‌اش پیدا شد و بلافاصله به پزشکی قانونی در کهریزک منتقل شد.

 


منبع : خبر آنلاین

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 1 + 2 چند است؟

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر