تقدیر از راستی، مهربانی و صبر!

کد خبر 5614 - 1391 07 | تاریخ: 1870 روز پیش-1391/07/17 | ساعت: 12:22

در چهاردهم ماه می، روز جهانی فالون دافا در شهر سیدنی[1]، از تمرین کنندگان فالون گونگ (فالون گونگ نام یک تمرین چی گونگ سنتی چینی است) برای حفظ توجه عمومی به نقض حقوق بشر در چین، تقدیر به عمل آمد. بیش از هزاران تمرین کننده این روش، از سراسر استرالیا برای جشن روز سیزدهم می، گردهم آمده بودند. 13 می، روز تولد بنیانگذار "فالون دافا" استاد "لی هنگجی" است. در این روز وی برای نخستین بار در سال 1992 برای انتقال این آموزه های باستانی در سطح عمومی اقدام نمودند.

ایرن دائوتنی[2] عضو شورای فضای سبز شهر سیدنی، در سخنرانی قبل از نمایش رژه باشکوه جهانی سالانه روز فالون دافا در سیدنی، سختی هایی که تمرین کنندگان فالون گونگ در چین با آن مواجه بوده اند و یک دهه آزار و اذیت توسط حزب کمونیست چین را مد نظر قرار داد. وی گفت: "تمرین کنندگان فالون دافا سختی هایی را تحمل می کنند که بسیاری از ما در استرالیا حتی نمی توانیم تصورش را بکنیم، اما با وجود خشونت و آزار و شکنجه و نقض حقوق بشر که فالون دافا از آن رنج می برد، آنها با خشونت پاسخ نداده اند، بلکه واکنشی بدون خشم و صلح آمیز داشته اند." وی به کسانی که به رویداد روز جهانی فالون دافا آمده بودند گفت:" اگر تمرین کنندگان مظلوم فالون دافا در چین و سایر مردم مظلوم این کشور آزاد شوند، نتیجه تلاش های افرادی مانند جامعه ی فالون دافا است که جرات می کنند حقیقتی که دیگران از بیانش واهمه دارند را بدون ترس بیان کنند".

خانم دائوتنی در تشکر از جامعه فالون دافا برای بالابردن آگاهی افراد از حقوق بشر نه تنها در استرالیا، بلکه در سراسر دنیا گفت: " اگر افراد بیشتری اشتیاق خود را برای کمک به دیگران، صداقت و از خودگذشتگی، با دیگران تقسیم کنند، آنگاه ما در یک جهان امن تر، شاد و هماهنگ زندگی خواهیم کرد". وی همچنین نامه تبریک آقای دیوید شوبریدج[3]، سرپرست شورای فضای سبز را خواند. شوبریدج در تصدیق اهمیت این روز گفته بود:" که همه مردم باید حق آزادی عقیده داشته باشند".

نحان ترن[4], عضو انجمن خودمختار در شورای فایرفیلد[5] نیز سخنرانی ایراد کرد. وی گفت که با آمدن از ویتنام جایی که مردم از حقوق اساسی بشر مانند آزادی عقیده و سخن محروم بوده اند، وی چالش هایی را که فالون دافا با آن روبه رو بوده است را درک می کند. وی همچنین گفت که چندان توانایی خوب سخنرانی کردن را ندارد، ولی آرزو می کند تمرین کنندگان فالون دافا در تلاش شان برای آزادی اعتقاداتشان در چین موفق شوند، وی به این نکته اشاره نمود که فالون گونگ به مردم کمک می کند که"خردمند تر و سالم تر " شوند.

آقای جوچیم نگیون[6] نماینده رادیو ویتنام و نماینده حقوق بشر در ویتنام، نیز سخنرانی کرد و تصدیق کرد که همه ی آنها هدف مشترک حقوق بشر را داشته اند.

ترسی دگیر[7] از فدراسیون صلح جهانی گفت: «راستی، مهربانی و صبر» اصول فالون گونگ، ارزش های قلبی فدراسیون بوده اند. و در اعتقاد به این که این اصول برای تمامی موجودات زنده اساسی هستند و در تلاششان برای بازگشت به ماهیت اصلی و حقیقی مردم، تمرین کنندگان فالون گونگ با اعتقادات فدراسیون صلح جهانی در یک ردیف قرار دارند. وی در ادامه مطرح کرد: "ما همچنین بر این باور هستیم که صلح تنها زمانی پدید می آید که مردم با قلب و روح و روان خود در جامعه ظاهر شوند."

وی درخواست کرد که رژیم چین ثابت کند که هیچ شکافی میان آنچه می گوید و آنچه هست وجود ندارد. دولت چین به اینجا آمده و می گوید: "ما می خواهیم شهروند خوب جهانی شویم"  و ما می گوییم که بررسی می کنیم تا ببینیم شما چگونه با شهروندان تان رفتار می کنید برای اینکه بفهمیم شما چگونه واقعا یک شهروند جهانی خواهید شد. ما منتظر روزی هستیم که شما به طور حقیقی به تمرین کنندگان فالون دافا افتخار کنید و مفتخر باشید به ارزش هایی که آنها در چین و سایر نقاط دنیا زنده کرده اند".

در پایان سخنرانی، جان دلر[8]، سخنگوی انجمن فالون دافای نیو ساوت ولز گفت: "فالون دافا ریشه درآموزه های باستانی چین دارد. و جشن روز جهانی فالون دافا برای قدردانی از مزایای تمرینی است که آقای لی هنگجی نزدیک به 20 سال قبل به جهانیان معرفی کردند. مردم از طریق درک این اصول و تلاش برای به کار بردنشان در زندگی، بهبود وسیعی در سلامت، آرامش عمیق درونی و درک بهتر از معنای زندگی داشته اند. و این همان چیزی است که ما امروز برای آن جشن گرفته ایم."

نویسنده: شار آدامز[9]

 

 


[1]- Sydney

[2]- Irene Doutney

[3]- David Shoebridge

[4]- Nhan Tran

[5]- Fairfield Council

[6]- Joachim Ngyuen

[7]- Tracy DeGeer

[8]- John Deller

[9]- Shar Adams

 


منبع : اپک تایمز

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 16 + 1 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار