خنثی سازی برنامه های تحریم نفتی

کد خبر 5620 - 1391 07 | تاریخ: 1872 روز پیش-1391/07/16 | ساعت: 13:44

همزمان با شدت‌گرفتن تحریم‌ها علیه ایران و بازشدن پرونده جدیدی به نام تحریم نفتی، برنامه‌های متعددی برای خنثی‌سازی‌ این خصومت‌ها علیه کشورمان در دست اجرا قرار گرفت.

از سوی دیگر شرایط و قیمت 100 دلاری نفت ایران نیز این روزها به‌گونه‌ای رقم خورده که سبب نگرانی کشورهای شده است. آنگونه که معاون وزیر نفت گفته، قرار نیست راهکارهای دور زدن تحریم‌ها رسانه‌ای شود، اما روز گذشته برخی از زوایای کلی این برنامه‌ها و اقدامات منتشر شد.

برنامه‌های دفاعی در جنگ اقتصادی

به گفته عبدالحسین بیات برنامه‌های جدید مقابله با تحریم هم‌اکنون تدوین شده است تا در جنگ اقتصادی با غرب بتوانیم از منافع خود دفاع کنیم. معاون وزیر نفت همچنین از فوریت و ضرب‌الاجل بودن صدور برخی مجوزها و مساعدت‌ها برای توسعه صنعت در کوتاه‌ترین زمان ممکن در شرایط تحریم خبر داد.

بسته ویژه تحریمی مجلس

از هم خبر می‌رسد که نمایندگان در حال آماده‌سازی‌ بسته ویژه‌ای برای مقابله با تحریم‌ها هستند. براساس یکی از بندهای این بسته برای فروش نفت از ظرفیت عالی‌ترین مقام اجرایی کشور یعنی رئیس‌جمهور استفادهبازارهای بین‌المللی نفت تحریم‌کننده پتروشیمی مجلس خواهد شد. البته جزئیات بیشتری درباره این بند اعلام نشده است.

نایب‌رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: این بسته نفتی در حدود هفت تا هشت ماده دارد که هنوز به تصویب نهایی نرسیده است. علی مروی افزود: موضوعات مختلفی ازجمله فعال‌سازی ظرفیت شرکت‌های بیمه‌ای داخلی برای بیمه کردن نفتکش‌ها در این بسته گنجانده شده است. معاون سابق حقوقی و امور مجلس وزارت نفت گفت: یکی دیگر از مسائل هم خودداری برخی کشورها از اجاره کشتی‌ها و نفتکش‌هایشان برای انتقال نفت از ایران بود که در حال حاضر کشورهای دیگری هستند که حاضر به اجاره دادن ناوگان دریایی خود به کشورمان هستند.


منبع : مهر

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 15 + 3 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار