خداحافظی هاشمیان از فوتبال

کد خبر 5740 - 1391 07 | تاریخ: 1874 روز پیش-1391/07/10 | ساعت: 19:07

هاشمیان در سی و ششمین سالروز تولد خود، همزمان با یک ‌ماهگی دخترش النا برای همیشه از عرصه بازی فوتبال خداحافظی کرد.

در سایت مجله اینترنتی جهان و ورزش که مدیریتش بر عهده مهاجم سابق تیم ملی فوتبال ایران است، آمده: او فوتبال خود را در باشگاه فتح آغاز کرد و سپس به پاس تهران پیوست. بعد از پاس به بوندس‌لیگای آلمان رفت و به‌ترتیب در تیم‌های هامبورگ، بوخوم، بایرن مونیخ و هانوفر بازی کرد و بعد از آن بار دیگر به بوخوم بازگشت. در پایان فصل 10-2009 از این تیم جدا شد و به ایران برگشت و یک فصل و نیم برای پرسپولیس بازی کرد.

هاشمیان در ترکیب تیم ملی ایران نیز بازی‌های درخشانی ارائه کرد و با گل‌های او به قطر و ژاپن راه صعود تیم ملی فوتبال کشورمان به جام جهانی 2006  هموارتر شد. وحید در 50 بازی ملی 15 گل به‌ثمر رسانده است. ( 4 گل به قزاقستان، 2 گل به قطر، 2 گل به‌ ژاپن، 1 گل به عمان، توگو، کاستاریکا، بوسنی و هرزگوین، کره‌جنوبی و جامائیکا ) او پس از رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی از بازی‌های ملی خداحافظی کرد و گفت که ترجیح می‌دهد فضا را برای جوان‌ترها باز کند.

وحید هاشمیان بهترین گلزن در میان لژیونرهای ایرانی بوندس لیگا بوده و 38 گل در این رقابت‌ها به‌ثمر رسانده است.

هاشمیان در دوران بازی همواره در زمره بازیکنان اخلاق‌مدار فوتبال کشورمان بود و از سوی فدراسیون فوتبال عنوان بازیکن اخلاق فصل 90-89 را نیز از آن خود کرد. هاشمیان چندی پیش مدرک مربیگری درجه A یوفا را نیز با شرکت در کلاس‌های مخصوص دریافت کرد.

 


منبع : همشهری آنلاین

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 17 + 3 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط ورزش