لندن بهترين فرصت براي بازيکن شگفت‌انگيز ايراني

کد خبر 5761 - 1391 07 | تاریخ: 1872 روز پیش-1391/07/16 | ساعت: 10:07

به نقل از سايت فدراسيون پينگ‌پنگ، سايت فدراسيون جهاني در گزارشي به بررسي وضعيت نوشاد عالميان ورزشکار المپيکي ايران پرداخت و نوشت: "نام اين بازيکن که بيشترين پيشرفت را در طول سال جاري داشته است، نوشاد عالميان است که جاي خود را در رقابت هاي انفرادي المپيک لندن محکم کرده و منتخب بلامنازع رقابت هاي آسيايي ميانه که در تهران برگزار شد، محسوب مي‌شود.


نوشاد عالميان که بيست سال سن دارد، پنجمين ايراني است که در رقابت هاي المپيک شرکت مي‌کند. نام نوشاد عالميان نير همانند ديگر شرکت کنندگان ايران در المپيک ثبت خواهد شد.

در سال 1992 در بارسلونا، ابراهيم عليدخت اولين المپيکي ايران در قسمت مردان بود، هشت سال بعد، در سيدني مجيد احتشام زاده در سال 2000 نماينده ايران در المپيک بود و محمد رضا اخلاق پسند سومين بازيکن ايران بود که در سال 2004 در اين مسابقات شرکت کرد. و بازيکن بعدي ايران افشين نوروزي بود که در چهار سال پيش در المپيک پکن به ميدان رفت.

با اين حال ظاهرا بايد انتظار تغييرات در اين تيم را در چهار سال بعدي که در ريودوژانيرو برگزار خواهد شد داشته باشيم و مطمئنا فصل جديدي در تاريخ تنيس روي ميز ايران خواهد بود.

برادر کوچکتر نوشاد عالميان، نيما عالميان 19 ساله و همچنين سيد پوريا عمراني 17 ساله ترکيب اين تيم را در آينده نزديک رقم خواهند زد.

بدون شک اين ارتباط که بين فدراسيون پينگ‌پنگ ايران به رياست محمد زارع پور و وِرنر اشلاگر برقرار شده، بسيار سودمند بوده است.

ريچارد پراوزه، سر مربي آکادمي اشلاگر از نزديک با بازيکنان ايران در زمان هاي اخير کار مي‌کرد و همچنين نه تنها در وين بلکه حتي به عنوان مشاور تيم ايران در مسابقات قهرماني جهان سال 2011 در روتردام وهمچنين مراکش حضور داشته و همکاري کرده است.

بدون شک تاثير اين مربي آلماني بر روي سبک روش بازي نوشاد عالميان به خوبي مشهود است زيرا سبک نوشاد شبيه تيمو بول آلماني شده است.

تاپ اسپين‌هاي سنگين نوشاد و روش بازي‌اش، نوشاد را همانند ستاره موفق تيم آلمان تغيير داده و او توانسته است موفقيت‌هاي فراواني را به ارمغان بياورد؛ به طوري که از رده‌ي 112 رنکينگ جهاني در ماه ژانويه (دي ماه سال 1390) در حال حاضر به رده‌ي قابل توجه 77 رسيده است.

پيشرفت او در مسابقات بين المللي به خوبي مشهود است و او در ماه فوريه امسال توانست در منطقه خاورميانه در تور کويت تعجب همگان را برانگيزد و به مقام قهرماني در اين دوره از مسابقات برسد.

دقيقا دوماه بعد نوشاد عالميان توانست در شهر گوانگجو در جام ملت هاي آسيا يکي از بزرگترين شوکهاي سال را باعث شود و اين شوک شکست مقتدرانه وانگ لي کين بود که مبدل به يک افسانه در زندگي ورزشي او شد.

نوشاد عالميان توانست در رقابت‌هاي مراکش دو مقام ارزشمند در بزرگسالان و هم اميد را در کارنامه خود ثبت نمايد.

المپيک لندن بهترين مکان وفرصت براي آغاز حضور المپيکي اين بازيکن شگفت انگيز و بي‌باک يعني نوشاد عالميان خواهد بود.


منبع : سایت ورزش 3

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 16 + 5 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط ورزش