تحریم های جدید در راه است؟

کد خبر 5856 - 1391 07 | تاریخ: 1889 روز پیش-1391/07/22 | ساعت: 09:17

اوباما در ادامه سیاست‌های واشنگتن، در بیانیه‌ای از اعمال "تحریم‌های" جدید علیه صنایع نفتی و فعالیت‌های بانکی کشورمان خبر داد.

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه خبری سی.ان.ان، باراک اوباما، رییس‌جمهوری آمریکا مدعی شد که تهران به خاطر آنچه او "سرباز زدن از پاسخگویی به سوالات بین‌المللی درباره برنامه‌های هسته‌ای ایران" خواند، با "عواقب فزاینده" مواجه خواهد بود.

این در حالی است که دستگاه دیپلماسی کشورمان بارها بر تعهد تهران بر مقررات بین‌المللی در زمینه فعالیت‌های هسته‌یی تاکید کرده و در این زمینه رویکردی کاملا شفاف در پیش گرفته است.

تحریم‌های جدید واشنگتن شامل صنایع پتروشیمی و انرژی ایران می‌شود. اوباما اعلام کرد: اعمال تحریم‌های جدید با هدف بازداشتن ایران از ایجاد مکانیزم‌هایی برای فروش نفت به رغم وجود تحریم‌های کنونی است.

در بیانیه‌ای که از سوی اوباما صادر شد، آمده است که این تحریم‌ها شامل افراد و سازمان‌هایی است که با شرکت ملی نفت ایران، شرکت نفتیران و بانک مرکزی ارتباط دارند.

همچنین در ادامه سیاست‌های غیردوستانه آمریکا علیه کشورمان، اوباما از "تحریم" بانک‌هایی خبر داد که به با بانک‌های کشورمان همکاری دارند.


منبع : ایسنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 13 + 10 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار