چالشی عمیق به اسم اختلاف طبقاتی !!!

کد خبر 6639 - 1391 12 | تاریخ: 1709 روز پیش-1391/12/25 | ساعت: 20:06

اختلافات شدید طبقاتی میان فقرا و ثروتمندان در چین، بزودی برای رهبران این کشور مشکل ساز خواهد شد. 


مشکلات فزاینده چین در رابطه با افزایش اختلاف طبقاتی و درآمدی میان روستاییان فقیر و قشر ثروتمند چالشی عمیق از دیرباز برای حزب کمونیست بوده است. هرچند شی جینپینگ، رهبر حزب کمونیست چین، بدون هیچ مقاومت یا رقابتی به ریاست جمهوری این کشور منصوب شد، مشکلات اجتماعی چین برای او چالشی بزرگی را در پی خواهد داشت. 
گرچه طی ده سال گذشته اقتصاد چین از رتبه هفتم جهانی به رتبه دوم صعود کرده است، مشکلات روستاییان و طبقات فقیر این کشور، ممکن است روند رشد سریع اقتصادی چین را معکوس کند. 
در عین حال، ثروتمندان و طبقات متوسط چینی علاقه دارند به هنگ کنگ بروند و از آخرین مد لباس ها، تجهیزات الکترونیکی و سایر اقلام گرانقیمت استفاده و برای خانواده های خود خریداری کنند. 


از سوی دیگر یک زن روستایی گفت، من هم آرزو دارم فرزندم بتواند به مدرسه ابتدای، دبیرستان و دانشگاه برود تا بتواند خود را از این شرایط فقری که ما گرفتار آن هستیم، برهاند. این در حالی است که گفته می شود شی جینپینگ و برخی از همقطارانش در اذهان مردم متهم هستند که میلیاردها دلار برای خود و خانواده هایشان از اموال دولتی چین و رانت های مربوط به آن بهره برداری و ذخیره کرده اند. از همین رو بعید است که این افراد تمایل داشته باشند، اوضاع کنونی چین را تغییر اساسی بدهند.


منبع : واحد مرکزی خبر

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 15 + 1 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار