60 هزار تن میوه در راه بازار شب عید

کد خبر 6640 - 1391 12 | تاریخ: 1710 روز پیش-1391/12/25 | ساعت: 12:14

 رئیس اتحادیه مرکزی میوه و تره بارفروشان کشور از توافق برای فروش قیمت میوه شب عید 20 درصد زیر قیمت بازار خبر داد و گفت: حدود 60 هزار تن میوه توسط مباشران وزارت صنعت ذخیره شده و مردم نگران میوه شب عید نباشند.

'مصطفی دارایی نژاد' گفت: هیچ مشكلی در زمینه میوه شب عید وجود ندارد و پیشنهاد عرضه میوه 20 درصد زیر قیمت روز بازار میوه و تره‌بار را داده‌ایم كه با این مسئله نیز موافقت شده است.
 
وی با اشاره به اینكه 60 هزار تن میوه توسط مباشران وزارت صنعت ذخیره شده كه این كار از طریق تعاونی باغداران شمال انجام شده است، گفت: كیفیت‌ میوه‌های ذخیره شده بسیار خوب و درجه یك است و سیب و پرتقال و كیوی نیز به اندازه لازم وجود دارد بنابراین مردم نگران میوه شب عید نباشند زیرا هم تولیدات خوبی داشتیم و هم كیفیت محصولات مناسب است.
 
رئیس اتحادیه بارفروشان در مورد قیمت موز گفت: در حال حاضر سه رقم موز وارداتی وجود دارد كه روز گذشته در میادین تره‌بار از 3500 تا 4300 تومان به فروش رسیده است.
دارایی نژاد در پاسخ به این سؤال كه آیا قیمت موز برای عید كاهش خواهد یافت، تصریح كرد: با توجه به اینكه موز وارداتی است قیمت آن به نرخ ارز بستگی دارد ولی بعد از عید به دلیل اینكه هوا رو به گرمی می‌رود قیمت آن كاهش خواهد یافت.


منبع : 3neshaneh.com

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 13 + 3 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار