برج میلاد در روز ساعت زمین خاموش می شود

کد خبر 6667 - 1391 12 | تاریخ: 1710 روز پیش-1391/12/27 | ساعت: 13:36

همزمان با خاموشی مهمترین نمادهای شهری جهان، سوم فروردین سال 92 ایران نیز برای سومین بار متوالی با خاموش کردن برج میلادبه مدت یک ساعت به این طرح می پیوندد.
 
رییس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به اینکه طرح ساعت زمین از سال 2007 میلادی در استرالیا و توسط صندوق جهانی حیات وحش اجرا شد، افزود: در این طرح، مسئولان، چراغ نقاط شاخص شهری مانند برج ایفل در پاریس و خانه اپرای سیدنی و ساختمان های اداری شهر و مردم چراغ خانه های خود را به نشانه صرفه جویی در مصرف انرژی و مقابله با تغییرات آب و هوایی خاموش می‌کنند.

محمدهادی حیدرزاده در ادامه با اشاره به استقبال کم نظیر مردم جهان از این برنامه و تبدیل آن در سال بعد به طرحی جهانی اضافه کرد: مراسم ساعت زمین در کشور ما روز سوم فروردی 92 همزمان با سراسر دنیا با خاموش کردن برج میلاد و شاخص های مهم برخی از کلانشهرها راس ساعت 20:30 الی 21:30 برگزار می شود.
حیدرزاده گفت: در مراسم ساعت زمین سال 2012، 6950 شهر بزرگ و کوچک از 152 کشور چراغ های خود را به مدت یک ساعت خاموش کردند و این مراسم در ایران در تاریخ دوازدهم فروردین ماه همزمان با سراسر دنیا با خاموشی برج میلاد، برج آزادی، و سی و سه پل اصفهان به مدت یک ساعت برگزار شد.
وی در ادامه افزود: برای اطلاع رسانی مطلوب از برنامه فوق و جلب مشارکت های مردمی با هدف خاموشی چراغ های اضافه در سال آتی فعالیت هایی قبل از برگزاری برنامه شامل طراحی بنر ساعت زمین و نصب آن در سطح شهر تهران،پخش تیزر ساعت زمین از شبکه 5 صداوسیما ، نمایشگرهای مترو، تهیه و ساخت وب سایت ساعت زمینwww.earthhour.ir درخصوص اطلاع شهروندان از برنامه انجام شده است.
وی در ادامه اظهار کرد: همزمان در روز ساعت زمین برنامه های ویژه ای در برج میلاد شامل شمارش معکوس در پای برج میلاد برای خاموش شدن آن راس ساعت‌ 20:30 به وقت محلی، رصد ماه و ستارگان، اجرای نورپردازی ویژه پس از پایان مراسم در کنار برنامه های جنبی برج با حضور علاقمندان و دوستداران محیط زیست برگزار خواهد شد.
شهردار‌ی های اصفهان، رشت، ارومیه، کرج نیز علاوه بر خاموش کردن شاخص های مهم شهری برنامه های ویژه‌ای را برای برگزاری مراسم ساعت زمین تدارک دیده اند.


منبع : شهرداری تهران

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 11 + 4 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار