هشتمین دور جدید مذاکرات ایران و گروه 1+5 در آلماتی قزاقستان

کد خبر 6814 - 1392 01 | تاریخ: 1695 روز پیش-1392/01/14 | ساعت: 22:10

تیم مذاکرات هسته ای ایران به سرپرستی سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی برای مذاکره با گروه 1+5 عازم آلماتی شد. 


 مذاکره کنندگان ایرانی عصر امروز چهارشنبه راهی آلماتی شدند تا دور دیگری از مذاکرات را با پنج عضو  دائم شورای امنیت سازمان ملل ؛ آمریکا، فرانسه، چین، انگلیس و روسیه؛ و آلمان درباره موضوع هسته ای ایران برگزار کنند. 
سید عباس عراقچی معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه، علی باقری معاون سیاست خارجی و امنیت بین‌الملل دبیر شورای عالی امنیت ملی، حمیدرضا عسگری مشاور وزارت خارجه و رسول موحدیان سفیر سابق ایران در لندن سعید جلیلی را در این سفر همراهی می‌کنند و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ریاست هیات 1+5 را بر عهده دارد. 
این مذاکرات که مذاکرات آلماتی 2 نام گرفته است ، قرار است روزهای جمعه و شنبه 16 و 17 فروردین ماه در شهر آلماتی  قزاقستان برگزار شود. 
در مذاکرات آلماتی یک که هشتم و نهم اسفند 1391  در این شهر برگزار شد ، طرفین توافق کردند که پس از گفت‌وگوهای کارشناسی و فنی  در 28 اسفندماه در استانبول بار دیگر در فروردین ماه در آلماتی مذاکره کنند.
گروه 1+5 در مذاکرات آلماتی یک، در پیشنهادی جدید به ایران خواستار تعلیق فعالیت غنی‌سازی 20 درصدی ایران و محدود شدن فعالیت‌های جاری در تأسیسات فردو شده بودند و در مقابل وعده کاهش تحریم ها را مطرح کردند.
مذاکرات آلماتی 2 هشتمین دور مذاکرات ایران و ا+5 از تابستان 87 تا کنون است .


منبع : مهر نیوز

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 16 + 4 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار