هشتمین دور جدید مذاکرات ایران و گروه 1+5 در آلماتی قزاقستان

کد خبر 6814 - 1392 01 | تاریخ: 1299 روز پیش-1392/01/14 | ساعت: 22:10

تیم مذاکرات هسته ای ایران به سرپرستی سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی برای مذاکره با گروه 1+5 عازم آلماتی شد. 


 مذاکره کنندگان ایرانی عصر امروز چهارشنبه راهی آلماتی شدند تا دور دیگری از مذاکرات را با پنج عضو  دائم شورای امنیت سازمان ملل ؛ آمریکا، فرانسه، چین، انگلیس و روسیه؛ و آلمان درباره موضوع هسته ای ایران برگزار کنند. 
سید عباس عراقچی معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه، علی باقری معاون سیاست خارجی و امنیت بین‌الملل دبیر شورای عالی امنیت ملی، حمیدرضا عسگری مشاور وزارت خارجه و رسول موحدیان سفیر سابق ایران در لندن سعید جلیلی را در این سفر همراهی می‌کنند و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ریاست هیات 1+5 را بر عهده دارد. 
این مذاکرات که مذاکرات آلماتی 2 نام گرفته است ، قرار است روزهای جمعه و شنبه 16 و 17 فروردین ماه در شهر آلماتی  قزاقستان برگزار شود. 
در مذاکرات آلماتی یک که هشتم و نهم اسفند 1391  در این شهر برگزار شد ، طرفین توافق کردند که پس از گفت‌وگوهای کارشناسی و فنی  در 28 اسفندماه در استانبول بار دیگر در فروردین ماه در آلماتی مذاکره کنند.
گروه 1+5 در مذاکرات آلماتی یک، در پیشنهادی جدید به ایران خواستار تعلیق فعالیت غنی‌سازی 20 درصدی ایران و محدود شدن فعالیت‌های جاری در تأسیسات فردو شده بودند و در مقابل وعده کاهش تحریم ها را مطرح کردند.
مذاکرات آلماتی 2 هشتمین دور مذاکرات ایران و ا+5 از تابستان 87 تا کنون است .


منبع : مهر نیوز

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 18 + 6 چند است؟

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار