لاوروف، از کره شمالی توضیح خواست

کد خبر 6837 - 1392 01 | تاریخ: 1687 روز پیش-1392/01/17 | ساعت: 13:26

وزیر امور خارجه روسیه، توضیحات بیشتر کره شمالی را درباره هشدار اخیر به سفارتخانه ها در پیونگ یانگ خواستار شد. سرکئی لاوروف گفت کره شمالی به دیپلمات های خارجی در پیونگ یانگ هشدار داده است که نمی تواند در صورت آغاز جنگ، امنیت آنها را تضمین کند و به سفارتخانه ها پیشنهاد داده است که کارکنان خود را تخلیه کنند. وزیر امور خارجه روسیه، توضیح بیشتر مسئولان کره شمالی را در این زمینه خواستار شد و خواست بداند که آیا این هشدار، دستوری برای خروج از پایتخت کره شمالی است یا اینکه صرفاً جنبه پیشنهاد دارد.

 

سرگئی لاوروف در سفر اخیر خود به ازبکستان گفت: « این پیشنهاد به همه سفارتخانه ها در پیونگ یانگ داده شد و اکنون تلاش ما بر این است که اوضاع را شفاف سازی کنیم. ما از همسایگان خود در کره شمالی چند سؤال را که باید در این اوضاع مطرح کرد، پرسیدیم. هم اکنون نیز با چین، آمریکا، کره جنوبی و ژاپن به عنوان شرکت کنندگان در گفتگوهای شش جانبه بر سر برنامه هسته ای کره شمالی از نزدیک تماس داریم. ما به شدت از افزایش تنش ها نگران هستیم. تاکنون تنش ها بیشتر به شکل جنگ لفظی بوده است.

 

ما می خواهیم علت این تصمیم را دریابیم. ما همچنین از آنها پرسیدیم که آیا این فقط یک پیشنهاد است یا اینکه جنبه الزام آور دارد. به ما گفته شد که این فقط یک پیشنهاد است». حدود بیست و چهار کشور داخل کره شمالی سفارت دارند. دولت کره شمالی از اظهار نظر در خصوص هشدار فرستاده شده برای سفارتخانه ها خودداری کرده است.


منبع : واحد مرکزی خبر

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 3 + 1 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار