هشدار به مسافران ایرانی که به چین سفر می کنند

کد خبر 6840 - 1392 01 | تاریخ: 1686 روز پیش-1392/01/17 | ساعت: 18:00

در پي شيوع بيماري آنفلوانزاي مرغي H۷N۹ در چين، رئيس مركز مديريت بيماريها به مسافران بازگشته از این كشور توصيه كرد در صوت تماس با پرندگان و بروز علائم آنفلوانزا، با مراجعه به مراكز بهداشتي درماني پزشك را در جريان قرار دهند.

دكتر محمدمهدي گويا به كساني كه قصد مسافرت به چين به خصوص شهرهاي شانگهاي و جيانگ‌زو را دارند، توصيه كرد: به هيچ وجه با پرندگان و محصولات پرندگان تماس نداشته باشند. 

 

وي تاكيد كرد: افرادي نيز كه با پرندگان در تماس بوده و دچار علائم شبيه آنفلوانزا شده‌اند بايد سريعا به پزشك مراجعه كنند.  

گويا با تاكيد براينكه تا اين لحظه موضوع انتقال اين بيماري از طريق انسان به انسان به اثبات نرسيده است، گفت: به طور مستمر و با دقت پیگیر وضعيت اين بيماري از طريق سازمان جهاني بهداشت هستيم و تلاش مي‌كنيم به موقع اطلاعات تازه را در اختيار مردم قرار دهيم. 

رئيس مركز مديريت بيماريها در تشريح شيوع بيماري آنفلوانزاي H۷N۹‌ در چين گفت: از حدود ۱۰ روز پيش موارد اين بيماري در چين شناسايي شده و تا اين لحظه ۱۶ مورد از بيماري گزارش شده است. وي با اشاره به شدت بيماري‌زايي آنفلوانزاي H۷N۹‌ گفت: از ۱۶ نفر مبتلا شده به اين بيماري، تعداد ۱۵ نفر در وضعيت بحراني بسر مي‌برند كه ۶ نفر از آنان فوت كرده‌اند. 

گويا افزود: وزارت بهداشت چين حدود ۶۰۰ نفر را كه به نوعي با ۱۵ نفر مبتلا به بيماري در تماس بوده‌اند، تحت مراقبت دقيق قرار داده است اما هنوز هيچ يك از آنان، به بيماري مبتلا نشده‌اند و اين نشان مي‌دهد كه در حال حاضر بيماري توانايي انتقال از انسان به انسان را نداشته است. 

وي در عين حال يادآور شد: دانشمندان چيني در حال رمزگشايي از اين ويروس هستند.


منبع : پارسینه

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 6 + 8 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار