ماراتن خونین در بوستون آمریکا

کد خبر 6946 - 1392 01 | تاریخ: 1677 روز پیش-1392/01/27 | ساعت: 20:36

ماراتن بوستون قدیمی ترین مسابقه ماراتن جهان است و افراد زیادی از دیگر کشورهای جهان هرسال در این مسابقه شرکت می کنند. مسابقه امسال صد و هفدهمین دوره این مسابقات بود و با توجه به تدابیر شدید امنیتی کسی انتظار چنین اتفاقی را در این مسابقه نداشت.

خبرگزاری فرانسه گزارش داده است که بر اثر این انفجار ده‌ها نفر زخمی شده‌اند. مقامات برگزارکننده این مسابقه در حال بررسی دلیل این انفجارها هستند. پلیس هنوز تعداد زخمی‌های این انفجار را اعلام نکرده، اما وقوع این انفجارها تائید شده است.

شاهدان می‌گویند پس از انفجار اول دود خیابان‌ محل انفجار را پر کرده و پس از آن صدای انفجار دیگر به صدا رسیده است. هنوز دلیل این انفجارها مشخص نیست و جزئیات بیشتری هم از آن اعلام نشده است.

بر اساس آنچه آسوشیتدپرس اعلام کرده، یکی از این انفجارها در مقابل ورودی هتلی با نام Fairmont Copley رخ داده که تعدادی از مردم در مقابل آن تجمع کرده بودند.

فرانس پرس در خبری فوری از این موضوع اعلام کرده که اولین تصاویر، صحنه هایی از هرج و مرج و آشفتگی ناشی از بروز این انفجارها را نشان می دهند و برخی نقاط خیابان های این محل خون آلود است و امداد رسانان سرگرم کمک به مجروحان و انتقال آنها هستند.

بر اساس اعلام برخی منابع رسانه ای بر اثر این انفجارها 12 دونده کشته شدند. هر چند شبکه تلویزیونی العربیه در خبری فوری به نقل از شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گزارش داد در انفجار بمب سه دونده کشته شدند.

خبرنگار شبکه تلویزیون فرانس بیست و چهار در گزارشی از محل حادثه اعلام کرد که هنوز هیچ منبعی تروریستی بودن انفجار بوستون را تایید نکرده است.

شبکه تلویزیونی فاکس نیوز در خبری فوری گزارش داد: دو بمب دیگر نیز در بوستون کشف و خنثی شد.

شبکه تلویزیونی العربیه در خبری فوری گزارش داد خودروهای مبارزه با تروریسم در سرتاسر شهر نیویورک مستقر شده اند. این شبکه تلویزیونی افزود: پلیس مخفی آمریکا برای تامین امنیت کاخ سفید در کاخ سفید و اطراف آن مستقر شده اند. پلیس آمریکا نیز منطقه ای در مقابل کاخ سفید را بسته است.

شبکه تلویزیونی اسکای نیوز در خبری فوری و زیر نویس اعلام کرد سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا آسمان بالای محل انفجار در بوستون را منطقه پرواز ممنوع اعلام کرد.

برخی رسانه های امریکایی برای کاستن از فشار روانی این انفجارها اعلام کردند که یک مظنون این انفجارها در بیمارستانی در بوستون تحت کنترل پلیس قرار دارد.

 


منبع : گروه خبری 3نشانه

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 12 + 1 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار