پنی سیلین چینی در فضای درمانی کشور جان می ستاند

کد خبر 6956 - 1392 01 | تاریخ: 1589 روز پیش-1392/01/28 | ساعت: 22:14

بعد از انواع و اقسام كالاهاي وارداتي چيني كه بلاي اقتصاد و توليد ملي مان شده حالا نوبت به تجهيزات پزشكي و دا روهاي چيني رسيده است تا بلاي جان مردم مان باشند و هم اكنون نيز مدتي است كه خبر پخش پني سيلين چيني در بازار پخش شده و شايعه مرگ چند بيمار بر اثر تزريق چنين دارويي مردم را دچار تنش كرده است.

اواخر سال گذشته بود كه با انتشار خبر مرگ چند نفراز هم وطنمان در ياسوج بر اثر تزريق پني سيلين چيني مسئولان وقت وزارت بهداشت و سازمانت غذا و دارو قويا واردات داروي ساخته شده از كشور چين را تكذيب كردند . دكتر محمد رضا شانه ساز دراين باره مدیركل نظارت بر امور دارو و مواد مخدر گفت: موضوع مرگ چند نفر به علت تزریق آمپول پنی سیلین صحت ندارد و هیچ مرگی بر اثر مصرف دارو به این وزارتخانه گزارش نشده است.

به گفته وي پنی سیلین های ساخت داخل به اندازه كافی وجود داشته و نیازی به واردات این دارو از خارج از كشور نیست.

به گفته وی، هیچ مرگ و میری بر اثر مصرف دارو به وزارت بهداشت گزارش نشده است و علت مرگ جان باختگان مورد نظر نیز باید توسط پزشكی قانونی بررسی شود.

مدیركل نظارت بر امور دارو و مواد مخدر تصریح كرد: اگر پزشكی قانونی از وزارت بهداشت در مورد مرگی، نظر كارشناسی بخواهد این وزارتخانه با بررسی های كارشناسی، نتیجه را اعلام خواهد كرد.

اما خبر بعدي اين سازمان نشان داد مسئولان بهداشت و درمان كشور در تكذيب پني سيلين چيني خيلي هم با مردم صادق نبوده اند .

رونمايي از پني سيلين ايراني و اقرار به واردات پني سيلين چيني

رونمايي از مواد اوليه پني سيلين ايراني در دهه فجر سال گذشته در حالي صورت گرفت كه احمد شيباني رئيس سابق سازمان غذا و دارو رسما اعلام كرد:‌ تاكنون ماده اوليه پني سيلين را از چين وارد مي كرديم .
مسئول بخش داروی «ستاد اجرای فرمان امام» هم ديگر مقام رسمي ديگري بود كه ضمن خبر دادن از توليد پني سيلين وطني گفت: «پنی‌سیلین جی از اردیبهشت در کشور تولید می‌شود و ما را از واردات چین بی‌نیاز می‌کند.»

واردات هزار تن ماده اولیه آنتی بیوتیک از چین

به گفته وي حدود هزار تن ماده اولیه آنتی بیوتیک از چین وارد می‌شود به طوری که کشور چین نیاز دارویی ۸۰ درصد کشورها را تأمین می‌کند.

دبیر شورای بررسی و تدوین داروهای طبیعی ایران گفت: در تولید مواد اولیه کشورهای چین و هند بسیار موفق عمل کرده‌اند و در بازار دارویی پنی‌سیلین G حتی به امریکا هم صادر می‌شود.

جمشیدی افزود: کشور ما نیز از بازار چین در زمینه پنی‌سیلین استفاده می‌کند وارد کننده پنی سیلین G از این کشور هستیم که یک ماده اولیه دارویی و پایه ساخت ۵۰ آنتی بیوتیک است.

ارزش جان مردم در نگاه مسئولان

اين تاييد و تكذيب ها در حالي صورت مي گيرد كه جان و سلامتي انسانها ديگر شبيه به از پا در آمدن صنعت كفش يا نساجي نيست كه اگر روزي به خودمان بياييم بشود آنچه از دست رفته را جبران كرد. آن سه هم وطن بر اثر هر عارضه اي كه فوت شده اند بايد شناسايي و مقصرش به مردم معرفي شود تا جامعه از التهاب بيرون بيايد در غير اين صورت يك سرماخوردگي و تجويز پني سيلين مي تواند به بزرگترين كابوس هم ميهنانمان تبديل شود. از همه بدتر اينكه سازمان غذا و دارو در مديريت جديد نيز همانند مديريت سابق درهايش را بسته و خود را موظف به تنوير افكار عمومي نمي داند.


منبع : فرارو

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 9 + 7 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار