بابل، میزبان سومین جشنواره ملی بهار نارنج

کد خبر 7049 - 1392 02 | تاریخ: 1573 روز پیش-1392/02/13 | ساعت: 17:06

فرهاد عسکری، شهردار بابل در جمع خبرنگاران در نشستی خبری  درباره برگزاری سومین جشنواره ملی بهار نارنج گفت: بهارنارنج نماد شهر بابل است و به ازای هر شهروند بابلی یک درخت بهار نارنج در این شهر سبز رخ می نماید؛ به لطف این زیبایی بابل افتخار دارد برای سومین سال متوالی میزبان این جشنواره در سطح ملی باشد.

 وی هدف از برگزاری این جشنواره را زنده نگهداشتن سنت دیرینه این شهر زیبا عنوان کرد و گفت: هماهنگی های لازم برای برپایی هرچه با شکوه تر این جریان فرهنگی، اجتماعی و سنتی در 28 فروردین ماه در شورای شهر انجام گردید.

شهردار بابل در ادامه به موضوع نام‌گذاری بابل به نام شهر بهار نارنج اشاره کرد و گفت: نام‌گذاری شهر بابل به نام شهر نارنج از سال 79 در این شهر انجام شد و برای ترویج این نام بسیاری از نامه‌های اداری در بابل نیز به نام شهر نارنج چاپ و مورد بهره‌برداری قرار می‌گرفت.

در ادامه دبیر اجرایی سومین جشنواره ملی بهار نارنج خاطر نشان نمود که پیگیر ثبت ملی بهار نارنج بابل به عنوان اثر طبیعی کشور هستیم.

مرمرفیروزپور بابیان اینکه، بهارنارنج به عنوان هویت شهربابل است، افزود: تاکنون بیش از 50 مقاله به دبیرخانه همایش جشنواره بهارنارنج بابل رسیده است که در این راستا کمیته های علمی جشنواره که متشکل از اعضای هئیت علمی دانشگاههای شهرستان می باشند، در حال بررسی مقالات رسیده به جشنواره هستند.

وی افزود:  این همایش علمی با حضور معاونت محترم وزارت بهداشت در حوزه طب سنتی و گیاهان دارویی و سایر مهمانان و اساتید و کارشناسان از سراسر کشور در روز 12 اردیبهشت سالجاری همزمان با سومین جشنواره ملی بهارنارنج بابل برگزار می شود.

عضو شورای شهر بابل گفت: بابل در طول سیزده سال گذشته با چاپ کتاب، نقشه گردشگری نام این شهررا بنام شهر بهارنارنج معرفی کرده است.

دبیرسومین جشنواره ملی بهار نارنج افزود: امسال با همت شورای شهر و شهرداری بابل، دانشگاهها و سایر ادارات سومین جشنواره ملی بهارنارنج با بیش از 40 غرفه از 11 تا 13 اردیبهشت در بوستان بزرگ نوشیروانی بابل برگزار می شود که در این جشنواره سنت ها و آیین های این منطقه سبز کشور در معرض دید بازدیدکنندگان عزیز قرار خواهد گرفت.


منبع : گروه خبر اجتماعی 3نشانه بابل

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 8 + 4 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار