جدیدترین نظرات نامزدهای احتمالی ریاست جمهوری

کد خبر 7053 - 1392 02 | تاریخ: 1664 روز پیش-1392/02/13 | ساعت: 17:13

هر روز که به انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران اسلامی نزدیکتر می‌شویم، کاندیداهای احتمالی نیز به اظهار نظرهای تازه‌تر و متنوع‌تری می‌پردازند. ثبت‌نام از داوطلبان کاندیداتوری یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری از 17 اردیبهشت‌ماه آغاز و انتخابات نیز در 24 خرداماه امسال برگزار خواهد شد.


کواکبیان:

این فعال سیاسی همچنین با بیان این‌که نام دولت وی دولت اخلاق و شعار انتخاباتی او زنده باد اصلاحات است، خاطرنشان کرد: به دلیل فلسفه اصلی وقوع انقلاب اسلامی، قانون اساسی و بداخلاقی‌هایی که دامن‌گیر مسوولان شده است، نام دولت خود را دولت اخلاق نامیده‌ام .


ولایتی:

 برخی حاکمان منطقه گمان می‌کنند پیروزی‌شان در گروی ارتباط با کشورهای خارجی و امتیاز دادن به بیگانگان است.


 اعلمی:

وی با تاکید بر اینکه به صورت مستقل وارد عرصه انتخابات شده، درباره امکان حمایت خاتمی و هاشمی از وی، گفت: من نیازی به حمایت آنها ندارم و تا زمانی که فرصت داده شود از حقوق کاندیداتوری استفاده خواهم کرد.


 ابوترابی:

هدفمندی یارانه‌ها در مرحله اول با نقص‌هایی رو به رو بود که امروز موجب افزایش هزینه‌های اداره کشور و آسیب رساندن به بدنه اقتصاد ملی شده است. مروز رشد اقتصادی و پیشرفت همراه با عدالت برنامه فراروی دولت یازدهم در دهه چهارم انقلاب باید باشد. وی ادامه داد: باید با جامعه جهانی، کشورهای همسایه، و کشور های بزرگ و تاثیر گذار در صحنه منطقه ای، روابط معقولی در چارچوب منافع ملی برقرار کرد.  به دنبال وزیر امور خارجه‌ای هستم که علاوه بر فهم قابل قبول به مسائل ایران، منطقه و دارا بودن قدرت تصمیم سازی و تصمیم گیری و اعتقاد به گفتمان نظام اداری، بینش اقتصادی صحیحی از مسائل ایران و منطقه داشت باشد، ابراز داشت: این سیاست خارجی فرصت جدیدی را فراروی ایران خلق می کند، دیپلماسی باید بازارهای جهانی را فراروی تولیدکنندکان ما قرار دهد. 


روحانی:

گاهی اختلاف‌نظرها، اختلاف فکر و رقابت‌های سیاسی سالم و ناسالم در جامعه قابل قبول است، ولی افراطی‌گری‌ها، تندروی‌ها و روی در روی یکدیگر قرار گرفتن‌ها و پنجه به سیمای یکدیگر انداختن قابل قبول نیست.


سعیدی‌کیا:

با هیچ گروهی ائتلاف نخواهم کرد و به نفع هیچ فردی کنار نمی‌روم. پایه‌های دولت با وجود قانونمداری محکم می‌شود و قانون‌گریزی نیز موجب ضعف دولت‌ها می‌شود و نابهنجاری‌های سنگینی را بوجود می‌آورد. اقتصاد کلان کشور دارای نابسامانی است و راهکار فعلی سرمایه‌گذاری در بخش تولید است. این دوران، دوران سختی است که باید طی شود و همیشه وضع اینگونه نبوده و اینگونه نیز نخواهد ماند. اقتصاد کلان کشور دارای نابسامانی است و راهکار فعلی سرمایه‌گذاری در بخش تولید است. این دوران، دوران سختی است که باید طی شود و همیشه وضع اینگونه نبوده و اینگونه نیز نخواهد ماند. در  عرصه بین الملل باید دیپلماسی قوی داشته باشیم و با حفظ اصول و ارزش‌ها بتوانیم تعامل خوبی با کشورها برقرار کنیم و اگر کشوری با مذاق ما سازگار نبود نباید با تندخویی برخورد کنیم بلکه باید با دیپلماسی قوی وارد عرصه شویم. هرگونه ارتباط با کشورهای دنیا و بویژه کشورهای همسایه نیازمند اطمینان‌سازی و تعامل دوجانبه است.


 بیاتیان (نماینده مردم بیجار):

در میان کاندیداهایی که تاکنون برای کاندیداتوری اعلام آمادگی کردند من احساس کردم هیچ کدام از آنها به دنبال حضور جوان‌ترها در عرصه نبودند لذا لزوم حضور خود را در انتخابات احساس کردم؛ چرا که به نظرم باید به نمایندگی از قشر جوان یکسری مطالبات را مطرح کرد. بر همین اساس وارد عرصه شدم و شعار «انقلاب در مدیریت و حضور نخبگان نسل سوم» را برای خود انتخاب کردم. کمتر از 30 درصد مشکلات اقتصادی امروز جامعه ناشی از تحریم‌های غرب علیه ایران است، باقی مشکلات مدیریتی است و اگر قدری همدلی و همگرایی بین دولت، مجلس و کارشناسان به ویژه دانشگاهیان وجود داشته باشد خیلی از مشکلات حل خواهد شد.


منبع : ایسنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 13 + 2 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار