هفتمین و آخرین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراها

کد خبر 7064 - 1392 02 | تاریخ: 1664 روز پیش-1392/02/13 | ساعت: 20:30

داوطلبان ثبت‌نام در چهارمین دوره انتخابات شوراها امروز (یکشنبه) از ساعت 8 صبح تا ساعت 20 فرصت دارند برای نام‌نویسی به فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها مراجعه کنند.

 نام‌نویسی از ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شورای شهر تهران در محل فرمانداری تهران انجام می‌شود. بعدازظهر روز گذشته فرماندار تهران اعلام کرد که تعداد ثبت‌نام کنندگان از روز اول ثبت‌نام‌ها تا ساعت 18 دیروز از مرز 1000 نفرگذشته است. ثبت‌نام‌ها تا ساعت 20 امشب ادامه دارد و به گفته عیسی فرهادی این مهلت به هیچ وجه قابل تمدید نیست.

 مدارک مورد نیاز برای داوطلبان، به این شرح است:

الف) در روستاهای تا دویست خانوار، دارا بودن سواد خواندن و نوشتن

ب) در روستاهای بالای دویست خانوار، داشتن مدرک تحصیلی دیپلم

ج) در شهرهای تا بیست هزار نفر جمعیت، داشتن حداقل مدرک تحصیلی فوق دیپلم یا معادل آن

د) در شهرهای بالای بیست هزار نفر جمعیت، داشتن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس یا معادل آن

داوطلبان در زمان ثبت‌نام باید مدارک مورد نیاز جهت اعلام داوطلبی (مذکور در اطلاعیه شماره 4) را بصورت کامل به مراکز ثبت‌نام ارائه کنند.

امروز یکشنبه اول اردیبهشت ماه هفتمین و آخرین روز ثبت نام داوطلبین شوراهای شهر و روستا است . تا ساعات دیگر تعداد نهایی ثبت نام کنندگان مشخص خواهد شد. با توجه به اینکه در این 6 روز گذشته داوطلبین ثبت نام کننده در شورای شهر تهران به 782 نفر رسیده است. احتمال می رود در مجموع در این دوره از انتخابات شوراها از حوزه تهران بیشتر از 1200 نفر ثبت نام نکنند. که نسبت به دوره های قبل در واقع با کاهش داوطلبین ثبت نام در شورای شهر تهران مواجه هستیم.

 


منبع : ایسنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 3 + 2 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار