اظهارات کاندیداهای ریاست جمهوری پس از ثبت نام (17 اردیبهشت 92)

کد خبر 7105 - 1392 02 | تاریخ: 1656 روز پیش-1392/02/17 | ساعت: 22:15

کاندیداهای ریاست جمهوری پس از ثبت نام در وزارت کشور در جمع خبرنگاران حاضر شدند و سوالات خبرنگاران خبرگزاری های مختلف پاسخ دادند که در این بخش خبری این اظهارات را منعکس خواهیم نمود.


کامران باقر‌ی‌ لنکرانی

کامران باقر‌ی‌ لنکرانی پس از ورود به وزارت کشور جهت ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری گفت:آمده‌ایم، نشان دهیم در کشور ما پول و وابستگی خانوادگی و وابستگی به کانون‌های قدرت و ثروت کار نمی‌کند، بلکه آنچه کار می‌کند، ایمان‌های روشن و اندیشه‌های بالا و نوآوری و تلاش و کار فراوان است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) مستقر در وزارت کشور، این وزیر کابینه نهم با بیان این‌که امید است دولت یازدهم بتواند نمادی برای حرکت مومنانه برای حل مشکلات کشور باشد، خاطرنشان کرد: برنامه‌هایی در امور مختلف در حدود 170 بند برای اجرای امور کشور تهیه کرده‌ایم که این روزها رونمایی می‌شود.

وی در رابطه با حضور هاشمی در انتخابات پیش‌رو، گفت: من فکر می‌کنم، کشور جوان ایران به فکرهای جوان و تلاش بیشتر احتیاج دارد تا این‌که بخواهیم به گذشته برگردیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) مستقر در ستاد انتخابات کشور، کامران باقری لنکرانی پس از انجام ثبت‌نام خود در ستاد انتخابات کشور، گفت:‌ تلاش ما این است که در کشور آرامش را دنبال کنیم و نه تنش را.

وی اظهار کرد: در بحث تحول اقتصادی یک دستور کار مبنایی آماده کرده‌ایم و همچنین اصلاح سیستم بانکی و توجه به زمینه‌های فساد در بخش‌های دولتی را هم مدنظر قرار داده‌ایم.

در ادامه خبرنگاری از لنکرانی پرسید آقای احمدی‌نژاد در زمان تبلیغات برای خود تخریب آقای هاشمی را مدنظر قرار دادند آیا استراتژی تبلیغاتی شما هم مثل آقای احمدی‌نژاد است که وی در پاسخ به این سوال اظهار کرد:‌مهم‌ترین رکن در دولت یازدهم، حرکت در جهت رفع معضلات کشور است و ما بیش از هر چیز به کار و تلاش مبنی بر نوآوری و خلاقیت فکر می‌کنیم.

وی با بیان این‌که فضای دولت یازدهم باید فضای کار و تلاش بر اساس خلاقیت و ایمان باشد، گفت: تلاش ما این است که در کشور آرامش را دنبال کنیم و نه تنش را.

وی در پاسخ به این سوال که شما چقدر رای‌آور خواهید بود، تصریح کرد: انتخابات پیش‌رو انتخاباتی چند قطبی است و مردم ایران در این انتخابات بر خلاف پیش‌بینی‌ها تصمیمات مهمی خواهند گرفت.

لنکرانی تشکیل شبکه نخبگان بعد از انجام تنفیذش، اصلاح سیستم بانکی و مدیریت نقدینگی را از جمله برنامه‌های خود عنوان کرد.

روح‌الله حسینیان ، صادق محصولی و پرویز داوودی از جمله همراهان لنکرانی در هنگام ورود به وزارت کشور بودند.


مصطفی کواکبیان

کواکبیان گفت: شعار من زنده باد اصلاح‌طلب، نام دولتم دولت اخلاق و رنگم سبز است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) مستقر در ستاد انتخابات کشور، مصطفی کواکبیان پس از حضور در ستاد انتخابات کشور برای ثبت‌نام در یازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری در جمع خبرنگاران با بیان این‌که برای خلق حماسه سیاسی آمده‌ام، گفت: برنامه‌هایی داریم که حتما مورد اقبال مردم قرار خواهد گرفت.

وی با بیان این‌که نگران نیستم و ان‌شاءالله رای می‌آورم، خاطرنشان کرد: اگر به هر دلیلی رای نیاوردم به رقیبی که بر اساس قانون انتخاب شده است، یک جعبه شیرینی می‌دهم.

کواکبیان با بیان این‌که باید با اصلاح‌طلبان اجماع داشته باشیم یا از طریق نظرسنجی و یا توسط 35 حزب اصلاح‌طلب، گفت: من یک فعال سیاسی هستم و حتما در عرصه سیاست می‌مانم و سمت انزواطلبی و گوشه‌نشینی هم نمی‌روم.

کواکبیان تاکید کرد: شعار من زنده باد اصلاح‌طلب، نام دولتم دولت اخلاق و رنگ‌م سبز است.

به گزارش خبرنگار ایسنا مستقر در ستاد انتخابات کشور، کواکبیان پس از ثبت نام در انتخابات گفت: این افتخار را داشتم که در اولین روز ثبت‌نام‌ها در ستاد انتخابات حضور داشته باشم که این بیانگر عزم جدی من برای حضور در این عرصه است.

وی افزود: ما گفتیم که 50 گل باید شکفته شود یعنی این‌که ما تا قبل از روز رای‌گیری به صورت تفصیلی 50 برنامه ارائه خواهیم کرد که از این تعداد 12 برنامه اقتصادی، 10 تای آن سیاسی، 8 فرهنگی، 5 امور زیربنایی، 5 برنامه مربوط به امور بین‌المللی، 5 برنامه مربوط به امور اجتماعی و 5 برنامه مباحث اداری را شامل می‌شود.

وی با بیان این‌که من با شعار زنده باد اصلاحات آمده‌ام، گفت: دولت ما دولت اخلاق است.

کواکبیان اظهار کرد: در این‌که اصلاحات نیاز امروز جامعه ماست، هیچ‌کس حتی اصولگرایان نباید شک داشته باشند. اصلاحات همه جانبه در سیستم اداری موضوع مهمی است که در این راستا باید مدنظر قرار بگیرد.

وی در ادامه با بیان این‌که اصلاحات ما در چارچوب منافع ملی و مطالبات مردم است، گفت: ما آنهایی که بنای براندازی نظام داشته باشند را اصلا اصلاح‌طلب نمی‌دانیم. اصلاح‌طلب کسانی را شامل می‌شود که در چارچوب قوانین و مقررات نظام بخواهند تلاش کنند.

وی افزد: من بارها گفتم که در انتخابات 88 تقلب صورت نگرفت، ولی تخلفات زیادی انجام شد و امروز باید جلوی بداخلاقی‌ها گرفته شود.

کواکبیان در ادامه به تشریح برنامه‌های اقتصادی خود پرداخت و گفت: در بحث هدفمندی یارانه‌ها پیش‌بینی کرده‌ایم که در سال 93 یک کارت اعتباری به شهروندان بدهیم؛ در این کارت اعتباری سرانه سلامت و بهداشت، حمل و نقل، مسکن، خوراک و پوشاک و بسیاری از خدمات در نظر گرفته شده است. البته به نظر ما نباید این طرح برای یک مدت مداوم در نظر گرفته شود و لازم نیست تا کشور به صورت صدقه‌ای و کمیته امدادی اداره شود. این بحث باید موقت باشد تا اینکه یارانه‌ها به طور کلی از اقتصاد برداشته شوند.

وی در ادامه با تاکید بر این‌که بعد از مسائل اقتصادی بزرگترین مشکل ما مشکل بین‌المللی است، گفت: لازم است تا رابطه ایران و آمریکا تعریف شود و ما در چارچوب عزت، حکمت و مصلحت مصالح و منافع ملی رابطه ایران و آمریکا را تعریف کنیم و در این مسیر لازم است تا خطوط قرمز مورد نظر رهبری رعایت شود.

وی همچنین با بیان این‌که در بحث فرهنگ به دنبال راه‌اندازی رادیو و تلویزیون خصوصی هستم، تصریح کرد: نباید از این‌که هنرمندان و اصحاب رسانه یک شبکه مستقل داشته باشند، نگران باشیم.

دبیرکل حزب مردم سالاری، احیای اصل امر به معروف و نهی از منکر، دور شدن عناصر سیاسی از ورزش را از دیگر برنامه‌های خود خواند و خاطرنشان کرد: اگر رییس جمهور شوم حتما سه خانم در کابینه من حضور خواهند داشت.

وی همچنین با بیان این‌که من از نظر شورای نگهبان تمکین خواهم کرد گفت: یقین دارم که شورای نگهبان صلاحیت من را تایید می‌کند.

خبرنگاری از کواکبیان پرسید شما در انتخابات مجلس رای نیاوردید، چطور می‌شود در انتخابات ریاست جمهوری رای بیاورید که وی در پاسخ،اظهارکرد: زمانی که در تهران به من می‌گفتند مامور اطلاعات هستم، در آن استان (سمنان) می‌گفتند که ایشان موافق فتنه است و علیه من بسیج عمومی ایجاد شد، ولی به هرحال من از این بابت نگرانی ندارم.

وی همچنین در ادامه با بیان این‌که هیچ ائتلافی بین اصلاح‌طلبان صورت نگرفته است، اظهار کرد: البته من با ائتلاف مخالفتی ندارم، ولی باید ببینیم چه کسانی ثبت‌نام می‌کنند.

وی همچنین اظهار کرد: اجماع اصلاح‌طلبان برای من مهم است و اگر آقای خاتمی ثبت‌نام کنند، از این اجماع پیروی می‌کنم.

خبرنگاری از کواکبیان پرسید شما که تاکنون مسوولیت اقتصادی نداشتید، چطور می‌خواهید در این بخش کاری انجام دهید، که وی گفت: من مسوولیت اقتصادی نداشتم، اما اطلاعات اقتصادی من اگر از مسوولان اقتصادی بالاتر نباشد، کمتر نیست.

وی همچنین گفت: در جهت توسعه فرهنگ قرآن اهتمام جدی خواهم داشت.


محمد سعید‌ی‌کیا

سعید‌ی‌کیا گفت: اگر صلاحیتم تایید نشود، تابع قانون هستم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) مستقر در ستاد انتخابات کشور، محمد سعید‌ی‌کیا در حین انجام پروسه ثبت‌نام خود در ستاد انتخابات اظهار کرد: آرامش و انسجام ملی شعار من در این عرصه است.

وی افزود: با توجه به مشخصه‌هایی که مقام معظم رهبری برشمردند بی‌حاشیه و قانون‌مند بودن را مورد توجه قرار داده‌ام.

وی در پاسخ به این سوال که اگر شورای نگهبان شما را تایید صلاحیت نکند چه می‌کنید، گفت: من تابع قانون هستم.

سعیدی‌کیا همچنین اظهار کرد: از آنجا که تصمیم گرفتم به این عرصه بیایم در اولین فرصت این اقدام را انجام دادم.

به گزارش خبرنگار ایسنا مستقر در ستاد انتخابات کشور، سعیدی‌کیا پس از انجام مراحل ثبت‌نام در نشست خبری در جمع خبرنگاران گفت: در روز اول ثبت‌نام انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم با توکل به خدا به صحنه آمدم تا صادقانه و بی‌حاشیه به مردم خدمت کنم.

وی اظهار کرد: با توجه به تجربه‌ای که دارم و با استفاده از فرهنگ غنی ایرانی اسلامی می‌توان اقتصاد آرام توام با رفاه برای مردم فراهم کرد.

وی در جواب این سوال که در نظرسنجی‌ها در چه سطحی هستید، گفت: الان زود است و وقتی شورای نگهبان نظرش را اعلام کرد معلوم خواهد شد.

سعیدی‌کیا با تاکید بر این‌که دولت باید بستر امن برای سرمایه‌گذاری ایجاد کند، تصریح کرد: سال گذشته توسط مقام معظم رهبری سال تولید ملی و کار و سرمایه ایرانی نامگذاری شد و امسال نیز بر این موضوع تاکید داشتند، پس باید برای ایجاد بستر امن اولا سرمایه‌گذاری ارزش داده شود و سپس ثبات و شفافیت در مقررات ایجاد شود.


صادق واعظ زاده

صادق واعظ زاده گفت: برای حل مشکل تورم یک برنامه جامع طراحی کرده‌ام.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) مستقر در ستاد انتخابات کشور، این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از تکمیل پروسه ثبت‌نام خود در یک نشست خبری در ستاد انتخابات کشور، گفت: ما آمده‌ایم تا نیازهای اساسی مردم بخصوص نسل جوان را محقق کنیم و معتقدیم که وضعیت موجود مطلوب نیست و نمی‌توان به گذشته هم بازگشت.

وی افزود: در سال‌های اخیر جمعیت جوان ایران زیاد شده و با توجه به این موضوع خواست‌های و نیازهای جدید و جالبی پیدا کرده است، ما باید به این خواست‌ها با فکر جدید پاسخ دهیم.

واعظ‌ زاده افزود: پیشرفت کشور وقتی انجام می‌شود که هر کدام از هموطنان‌ ما در زندگی خود مشکلی نداشته باشند که این موضوع نیاز به همفکری و تدبیر دارد.

وی همچنین گفت: امروز تورم و بیکاری از مشکلاتی است که با آن مواجهیم و در این مسیر رونق تولید راهگشاست.

وی با بیان این‌که ما برای تورم یک برنامه جامع طراحی کرده‌ایم، گفت: برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی برنامه داریم و ایجاد کار در روستاها را مورد توجه قرار داده‌ایم.


حسن روحانی

حسن روحانی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود هاشمی روز آخر ثبت‌نام خواهند کرد، اظهارداشت: چند روزصبر کنید، معلوم خواهد شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مستقر در وزارت کشور حجت‌الاسلام حسن روحانی پس از ورود به وزارت کشور جهت ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران در جواب این سوال که آیا حضور شما در اولین روز ثبت‌نام کاندیداها به معنای جدیت شما برای حضور در عرصه انتخابات است، گفت: مگر نباید جدیت داشت.

روحانی درباره زمان برگزاری نشست مطبوعاتی خود گفت: حتما نشست مطبوعاتی انجام خواهد شد.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سوال که آیا آقای هاشمی از شما حمایت می‌کند، گفت: از خودشان باید بپرسید.

وی همچنین درباره اظهار نظر عارف مبنی بر این‌که روحانی نماینده اصلاح‌طلبان نیست گفت: عیبی ندارد آقای عارف نظرشان را گفتند.

روحانی همچنین در پاسخ به این سوال که رنگ انتخاباتی شما چه رنگی است ، اظهارداشت: من رنگی را انتخاب نکرده‌ام ، اما هودارانم رنگ بنفش را برگزیده اند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا اینقدر زود برای ثبت نام به وزارت کشور مراجعه کردید گفت:در کار خیر عجله کردن مستحب است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) مستقر در ستاد انتخابات کشور، حسن روحانی پس از انجام مراحل ثبت‌نام در یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در نشستی مطبوعاتی با سلام به مردم بزرگ ایران، گفت: امروز اولین قدم برای برداشتن بار سنگین مسئولیت اجرایی کشور را برداشتم.

وی گفت: با همه توان، سابقه و آبرویم آمده‌ام تا با دولت تدبیر و امید و گفتمان نجات اقتصاد کشور، احیای اخلاق جامعه و تعامل سازنده با جهان، راستی و درستکاری را به مردم عرضه کنم.

وی با بیان این‌که من نسبت به بزرگی و سنگینی این کار آگاهی کامل دارم، تصریح کرد: این مسئولیت سنگین کسی را می‌طلبد که نظام سیاسی و اجتماعی و فرهنگی کشور و نظام اقتصادی را به خوبی بشناسد.

وی با بیان این‌که در شرایط فعلی راه گشودن گره اقتصادی کشور از گذرگاه سیاست خارجی می‌گذرد، خاطرنشان کرد: باید در فهم مسائل سیاست خارجی و ساماندهی آنها تخصص لازم را داشت و من با آگاهی از همه مشکلات و خطرات با همه توان، سابقه و آبرویم آمده‌ام تا با دولت تدبیر و امید و گفتمان نجات اقتصاد کشور، احیای اخلاق جامعه و تعامل سازنده با جهان، راستی و درستکاری را به مردم عرضه کنم.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: من آمده‌ام قدمی برای سامان امور مردم و بهتر شدن زندگی مردم بردارم.

روحانی با ابراز این عقیده که از سال آغاز اجرای سند چشم‌انداز تا امروز در اکثر شاخص‌های اقتصادی کشور با پسرفت مواجه بوده‌ایم، افزود: رشد اقتصادی و رشد سرمایه‌گذاری، نرخ تورم، ارز و بیکاری و حتی بحث عدالت در این مقال می‌گنجد و جدیدترین گزارش بانک مرکزی تصریح دارد قدرت خرید خانوارها از جمله کارمند وکارگران کاهش یافته در حالی‌که دهک ثروتمند، ثروتمندتر شده است.

وی با بیان این‌که اقتصاد کشور با کاهش قدرت خرید خانوارها و نابرابری درآمدها مواجه است، گفت: اعتقاد دارم در چهار سال آینده هدف اصلی دولت در اقتصاد باید بهبود وضعیت معیشت مردم باشد و این بهبود از طریق دو راهبرد حاصل می‌شود؛ اول تولید ثروت ملی و دوم توزیع عادلانه ثروت ملی.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع با بیان این‌که ریشه بسیاری از سیاست‌های پولی نامناسب که باعث افزایش بی‌رویه حجم نقدینگی و تورم در کشور شده است و دولت را به بزرگ‌ترین بدهکار اقتصادی ایران تبدیل کرده است، را دولتی شدن شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی می‌دانم و گفت:‌من از سال اول زمینه استقلال بانک مرکزی را فراهم خواهم کرد چون وجود صدها پروژه عمرانی ناتمام که از توجیه اقتصادی و اجتماعی افتاده است، را ناشی از انحلال سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی می‌دانم لذا من در آغاز فعالیت دولت یازدهم مجموعه سازمان مدیریت و برنا‌مه‌ریزی را احیا خواهم نمود.

روحانی تاکید کرد: من در موضوع گرانی و بیکاری، مسکن، یارانه و سلامت برنامه دقیق و کوتاه مدت و بلندمدت تدوین کرده‌ام و تقدیم ملت ایران می‌کنم. پس مردم عزیز ایران بیاید دست در دست هم بگذاریم و اجازه ندهیم ایران‌مان ویران و بهارمان زمستان شود .

روحانی به همراه علی یونسی،‌سیدرضا اکرمی و نوبخت جهت ثبت‌نام در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وارد وزارت کشور شد.

روحانی در ادامه خاطرنشان کرد: من امروز با درخواست خاضعانه و به پشتوانه خداوند جان و خرد آمده‌ام تا با همکاری پرشور ملت و در کنار جمعی برگزیده از نیک اندیشان راست‌گفتاران و درست کرداران طعم شیرین دولتی بایسته را برای ملتی شایسته به ارمغان بیاورم.

وی افزود: دولت تدبیر و امید، دولت صلح، سلام و آشتی خواهد بود و در این راستا آشتی با نخبگان، اساتید، مدیران لایق و بازگشت همه آنها به کار و فعالیت با تشکیل دولت فراجناحی و پایان فرقه گرایی و انزوای خبرگان جامعه که نتیجه آن کارآمدی دولت و دولتی کارآمد خواهد بود را در نظر می‌گیرم.

روحانی گفت: دعوت جناح‌ها، گروه‌ها و دلسوزان زیر یک چتر و خیمه با تدوین و تصویب حقوق شهروندی و همچنین پایان دادن به شکاف نامطلوب سیاسی و اجتماعی و پایان دادن به فضای فعلی که نتیجه آن انسجام و وحدت ملی خواهد بود را در نظر دارم.

وی افزود:آشتی با جهان و تعامل سازنده و دیپلماسی فعال جهت پایان فشارهای ظالمانه به ملت ایران و تامین امنیت و منافع ملی که نتیجه‌ی آن ایجاد فرصت برای مصالح ملی خواهد بود بحث حائز اهمیتی است و همه‌ی این آشتی‌ها را با اجماع همه بزرگان نظام دست یافتنی می‌دانم. من با تکیه بر تجربیات گذشته‌ام امیدوار به ایجاد این اجماع خواهم بود.

وی در ادامه با خواندن یک بیت شعر گفت: برای بازگشت امید به چشم‌ها و دست های خسته و دل‌های شکسته دست یاری به سوی تک تک شما دراز می‌کنم.

وی در پایان بخش نخست سخنان خود این بند را خواند که سلامم را تو پاسخ گوی در بگشای

در ادامه خبرنگاری از احتمال حضور هاشمی در عرصه‌ی ثبت نام‌ها پرسید که وی پاسخ داد: بعید می‌دانم ایشان ثبت نام کنند.

خبرنگار دیگری نظر روحانی را درباره‌ی اظهارات اخیر وزیر اطلاعات جویا شد که وی در این باره گفت: اعتقاد دارم که ما در شرف یک انتخابات بسیار مهم هستیم و باید آن را با حضور پرشکوه مردم به یک حماسه سیاسی تبدیل کنیم و در این مسیر هرگونه کلمات تفرقه آور، اختلاف انگیز و شکاف آفرین به مصلحت جامعه ما نیست.

وی همچنین تاکید کرد که ما باید در بیان کلمات و جملات خود احتیاط بیشتری داشته باشیم.

خبرنگاری در مورد پرونده هسته‌یی ایران در آینده از دبیر پیشین شورای عالی امنیت ملی پرسید که وی اظهار کرد: این پرونده از طریق مذاکره و دیپلماسی فعال می‌تواند به حل و فصل برسد. با توجه به این که من تجربه‌ی کافی دارم و در شرایطی سخت پرونده را از شورای امنیت و کشور را از جنگ دور کردم و در این راستا صلح آمیز بودن فعالیت هسته‌یی در شورای حکام به اثبات رسید، امیدوارم که با ایجاد اجماع و تلاش سیاسی پرونده را در مسیر درست قرار دهند و مسیر درست این است که فعالیت هسته‌یی ایران صلح آمیز و زیر نظر آژانس است.

خبرنگاری خطاب به روحانی گفت: شما بارها در سخنان خود عنوان کرده‌اید که ریشه‌ی بسیاری از مشکلات امنیتی شدن جامعه است، اگر رئیس جمهور شدید اختیارات کافی برای از میان بردن چنین فضایی خواهید داشت؟ که روحانی در پاسخ به این سوال گفت: اختیارات رئیس جمهور در قانون اساسی آمده است و یادمان باشد که رئیس جمهور رئیس شورای عالی امنیت ملی و از طریق ساز و کار این شورا می‌تواند به مسائل مهم امنیتی بپردازد.

وی افزود: رئیس جمهور مقام دوم کشور است و می‌تواند در سایه‌ی تعامل با سایر قوا و نزدیکی با سیاست‌های کلی نظام و با حضور فعال خود در مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با همکاری مجلس بسیاری از کارها را پیش ببرد.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره‌ی برنامه‌های اقتصادی‌اش گفت: برنامه‌های کوتاه مدت و میان مدت دارم و معتقدم که می‌توانیم کلیه بنگاه‌های تولیدی را رونق ببخشیم و با گرانی بجنگیم.

وی در ادامه درباره‌ی جهت گیری سیاسی‌اش نیز گفت: من یک فرد اعتدال گرا هستم و همواره با اصول‌گرایان و اصلاح طلبان معتدل روابط نزدیک و صمیمی‌ داشتم و همواره با هر دو جناح نیز رابطه‌ی خوب و صمیمی دارم و با بزرگان هر دو جناح مشورت و صحبت کردم و امیدوارم بتوانم در جذب آراء معتدلین جامعه و همه‌ی آنها که به عقلانیت و اعتدال معتقدند موثر باشم.

 


منبع : ایسنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 10 + 7 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار