99 درصد داوطلبان انتخابات شوراها تایید صلاحیت شده‌اند

کد خبر 7161 - 1392 02 | تاریخ: 1559 روز پیش-1392/02/27 | ساعت: 18:15

رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها اظهار کرد: 99 درصد ثبت نام شدگان انتخابات شوراها تایید شده و تنها یک درصد از آنها تایید صلاحیت نشدند که تا سوم خرداد فرصت دارند اعتراضات خود را به دفاتر مرکزی نظارت در سراسر کشور تحویل دهند.

محمد جواد کولیوند در خصوص اعتراضات واصله توسط افراد رد صلاحیت شده برای انتخابات شوراها گفت: مجموعا در کل کشور 300 هزار و 165 نفر ثبت نام کردند که نزدیک به 3000 اعتراض در چهار روز گذشته به دفاتر هیات‌های نظارت بر انتخابات شوراها رسیده است که در کل افراد ثبت نامی به حدود یک درصد می‌رسد.

وی با بیان اینکه 99 درصد ثبت نام شدگان انتخابات شوراها تایید شدند تصریح کرد: از مجموع افرادی که تایید صلاحیت نشدند 2810 تن اعتراض خود را به دفاتر هیات نظارت در تمامی استانها تحویل دادند که این اعتراض ها در حال بررسی است.

کولیوند فرصت تحویل اعتراضات را تا 28 اردیبهشت ماه اعلام کرد و گفت: البته طبق قانون افراد 10 روز فرصت دارند تا به بیان اعتراض‌ها اقدام کنند و به این معناست که تا سوم خرداد ماه این فرصت ادامه پیدا می‌کنند.

همچنین رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور با اشاره به اینکه شوراهای شهر و روستا جای سیاسی‌کاری نیست؛ پیش‌بینی کرد، هنرمندان درصدی از کرسی‌های شورا را در اختیار گیرند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا به نقل از معاونت ارتباطات و روابط عمومی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور، کولیوند گفت: شوراها مدیریت واحد خدمات به مردم ارائه می‌کنند و به عنوان مثال در موضوع شهرداری، بانک، بیمارستان، برق، آب، گاز، اورژانس، آتش نشانی و امثالهم نظارت دارد.

رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور با بیان اینکه کسی بدون دلیل و صرفا بر اساس اسم رد صلاحیت نمی‌شود، در مورد نحوه بررسی صلاحیت‌ها در هیات نظارت توضیح داد: همه چیز بستگی به عملکردها دارد؛ ممکن است فردی در دوران عضویت خود در مجلس، شورا و یا قوه، کارهایی کرده باشد که نظام آنها را به عنوان جریمه و تخلف قانونی تلقی کند و بنابراین صلاحیت وی برای دوره بعدی تایید نخواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که به نظر شما حضور یک عضو پر سابقه شورای شهر که تخلف کمی دارد، در دوره بعد بهتر است یا یک تازه کار، ‌گفت: آن کسی که تخصص و تعهد بالاتری دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم درباره کثرت حضور هنرمندان در انتخابات شوراها بیان کرد: برخی از آنها تایید شدند و پرونده بقیه نیز بررسی خواهد شد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور توضیح داد: دایره کار در شوراها باز است؛ زیرا در اصل صدم قانون اساسی در شرح وظایف شوراها، برنامه‌ریزی فرهنگی، اقتصادی، هنری، اجتماعی، آموزشی و رفاهی آمده است؛ بنابراین باید افرادی بیایند که صاحب نظر باشد و اینگونه نیست که بگوییم هنرمندان و ورزشکاران نمی‌توانند بیایند.

رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور ادامه داد: طبیعتا درصدی از کرسی شوراها به قشر هنرمندان اعم از بازیگران و خوانندگان تعلق می‌گیرد؛‌ استنباط من این است که آنها چند کرسی شوراها را می‌توانند بگیرند

 


منبع : ایسنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 17 + 5 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار