حاشیه های مراسم قرعه کشی برنامه های نامزدهای ریاست جمهوری در صدا و سیما

کد خبر 7238 - 1392 03 | تاریخ: 1638 روز پیش-1392/03/04 | ساعت: 23:11

مراسم قرعه کشی برنامه های نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که در سازمان صدا و سیما برگزار شد، با حاشیه هایی همراه بود.

در همان ابتدای ورود به سازمان صدا و سیما حراست تدابیر سختگیرانه ای برای آفیش خبرنگاران اعمال کرده بود و این مسئله نه تنها شامل حال خبرنگاران بلکه شامل خود کارکنان رادیو و تلویزیون نیز شد و  کارکنان این سازمان را برای ورود به برنامه با مشکل روبه رو کرده بود. ماشین های تشریفاتی که حاضر  نبودند خبرنگاران را به اتاق شیشه ای محل برگزاری مراسم برسانند، از دیگر حاشیه های این مراسم بود.


اتاقی که برای برگزاری این مراسم در نظر گرفته بودند برای آن همه خبرنگار و فیلمبردار مکان کوچکی بود و برخی از خبرنگاران به ناچار برنامه را از تلویزیونی که خارج از اتاق نصب شده بود دنبال می کردند؛ جالب تر اینکه اگر از آن اتاق خارج می شدید، دیگر اجازه ورود نداشتید و ناچار باید مانند دیگر خبرنگاران برنامه را از طریق تلویزیون دنبال کنید. نه تنها خبرنگاران اجازه نداشتند کیف خود را به داخل اتاق بیاورند بلکه به فیلمبرداران هم اجازه آوردن کیف دوربین به داخل اتاق را نمی دادند.

 

بالاخره مراسم ساعت 16 و بعد از اینکه فیلمبرداران مراسم توانستند با داد و فریاد خبرنگاران را  روی صندلی ها بنشانند به صورت رسمی آغاز شد. شهرابی، مدیر روابط عمومی صدا و سیما اسامی تمام 8 نماینده نامزدهای انتخابات را در ظرفی ریخته و طبق قرعه کشی اسامی آنهارا برای انجام مراسم اعلام می کرد.

شهرام گیل آبادی، نماینده محسن رضایی اولین فردی بود که اسم آن توسط شهرابی خوانده شد. وی پس از اینکه عدد 18 را به دست آورد پیروزی مردم کشورمان را در انتخابات خواستار شد. پس از او، شاهین محمدزاده، نماینده علی اکبر ولایتی بود که عدد 13 نصیبش شده بود این عدد را به مناسبت 13 رجب و ولادت حضرت علی (ع) مبارک دانست و طی سخنانی کوتاه گفت: امیدوارم این انتخابات همانند انتخابات گذشته با سربلندی دولت و مردم ایران همراه باشد.

 

مهدی ذاکری، نماینده قالیباف سومین نماینده ای بود که برای قرعه کشی آمد و عدد 16 را برای کاندیدای خود به دست آورده بود. بعد از او حسین رحمانی نیا، نماینده غلامعلی حدادعادل توسط شهرابی به جایگاه دعوت شد و بعد از به دست آوردن عدد 14 برای کاندیدای خود این حرکت صداوسیما را قابل ستایش دانست و گفت: انشاءالله تمام این اقداماتی که صورت می گیرد در راستای تحقق منویات مقم معظم رهبری باشد.

 

فرشید گلزاده کرمانی، نماینده محمدرضا عارف نفر بعدی بود که در جایگاه قرار گرفت و طبق قرعه کشی عدد 11 برای او شد؛ او بعد از قرعه کشی آرزوی کرد که 24 خرداد یوم الله دیگری برای کشور ایران باشد. بعد از او سید محمدحسین غرضی، نماینده سید محمد غرضی بود  که در جایگاه حاضر شد و توانست عدد 17 را برای پدرش به دست آورد و اعلام کرد: امیدوارم با حضور حداکثری اقشار مختلف جامعه یک حماسی سیاسی در کشور ایجاد شود.

 

نفری بعدی که نامش توسط شهرابی اعلام شد، محمدرضا نعمت زاده، نماینده حسن روحانی بود؛ او بعد از اینکه عدد 12 را به دست آورد، گفت: از ضرغامی و دیگر همکارانش برای برگزاری این مراسم تشکر می کنم.

 

بعد از آن علی باقری عدد 15 که تنها عدد باقی مانده در دستگاه  بود را به دست آورد که خبرنگاران و حاضرین در مراسم آن را نشانه گروه 1+5 دانستند.

 

پس از پایان مراسم خبرنگاران و فیلمبرادان به سراغ نمایندگان نامزدهای انتخابات رفتند که پاسخگویی برخی از نمایندگان به رسانه های تصویری صدای برخی از خبرنگاران مکتوب را در آورده بود. نکته جالب اینجاست که پس از اینکه بعضی نمایندگان با رسانه های تصویری و رادیو مصاحبه می کردند دیگر حاضر به مصاحبه با سایر خبرنگاران نمی شدند. پس از آن نشست پرسش و پاسخ ضرغامی با اصحاب رسانه برگزار شد.


منبع : خبرگزاری دانشجو

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 18 + 7 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار