اصغر فرهادی با گذشته در تهران !

کد خبر 7434 - 1392 03 | تاریخ: 1616 روز پیش-1392/03/30 | ساعت: 11:14

علي سرتيپي پخش‌کننده ايراني فيلم جديد اصغر فرهادي گفت: اکران اين فيلم از امروز ۲۹ خرداد ماه در سانس ۱۱ در سينماهاي تهران آغاز شده است و نکته مهم اين است که ‌گذشته‌ اولين فيلمي است که بعد از انقلاب همزمان در تهران و ۲۲ هزار سينماي دنيا اکران همزمان شده است. پخش کننده فيلم ايران همچنين در خصوص حضور اصغر فرهادي‌ در ايران گفت: اصغر فرهادي‌ کارگردان فيلم گذشته‌ براي اکران فيلمش نيمه اول تيرماه به ايران مي‌آيد و به محض ورود او مراسم افتتاحيه فيلم برگزار مي‌شود.‌

استقبال غیر منتظره از فیلم فرهادی در سینما آزادی
استقبال از فيلم اصغر فرهادي در تهران كم نظير بود. رضا سعیدی‌پور مدیر سینما «آزادی»، درباره‌ استقبال مخاطبان از جدیدترین فیلم اصغر فرهادی دراین سینما بیان کرد: تا ظهر امروز كه اولين روز اكران اين فيلم بود، ظرفیت پیش‌فروش اینترنتی بلیت‌های ما تا سانس پایانی شب به پایان رسیده و ما به دلیل مراجعات گسترده برای خرید بلیت از طریق سایت، بخشی از ظرفیت بلیت‌های حضوری را به پیش‌فروش اینترنتی اضافه کردیم. این اتفاقی بسیار هیجان انگیز است. با وضعیتی که امروز مشاهده کردم فکر می‌کنم ۱۰ سینمای تهرانی اکران‌کننده‌ «گذشته» با استقبال بسیار زیادی روبرو شوند و سانس‌هایشان پر از تماشاگر باشد.
سعیدی‌پور در پایان ضمن ابراز خرسندی از استقبال بسیار خوب مخاطبان از فیلم «گذشته» بیان کرد: من پیش‌بینی می‌کردم که استقبال مخاطبان ایرانی از فیلم آقای فرهادی خیلی خوب باشد اما باید اعتراف کنم که این سیل تماشاگر از اولین سانس نمایش این فیلم جاری شود. امیدوارم که این روند همین‌طور ادامه داشته باشد.

گذشته‌ ساخته اصغر فرهادي در جشنواره کن جايزه بهترين بازيگر زن را دريافت کرد. اين درام رمانتيک که زندگي مردي ايراني و زني فرانسوي را در مرکز توجه خود قرار داده است با بازي برنيس بژو بازيگر آرژانتيني-فرانسوي، طاهر رحيم بازيگر فرانسوي الجزايري و علي مصفا بازيگر و کارگردان ايراني ساخته شده است.

 


منبع : بهار

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 9 + 7 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر