اصغر فرهادی با گذشته در ایران از مرز یک میلیارد فروش گذشت

کد خبر 7621 - 1392 04 | تاریخ: 1590 روز پیش-1392/04/21 | ساعت: 18:09

فروش فیلم "گذشته"، تازه ترین ساخته اصغرفرهادی که مدتی است در ایران اکران شده، از مرز یک میلیارد تومان گذشت. علی سرتیپی، مدیرعامل فیلمیران، مجموع فروش این فیلم را در تهران و شهرستانها تا روز جمعه ۲۱ تیر، یک میلیارد و ۴۰ میلیون تومان و مجموع فروش آن در تهران را ۸۶۰ میلیون تومان اعلام کرد.

 "گذشته" فیلم تازه اصغر فرهادی است که پس از موفقیت جهانی "جدایی نادر از سیمین"، در فرانسه ساخته است. این فیلم نامزد دریافت جایزه نخل طلای کن امسال بود، اما نهایتا در رقابت با "آبی گرم ترین رنگ است" از رسیدن به این جایزه باز ماند.

'موهای بلند بازیگر'

فیلم "گذشته" از ۲۹ خرداد در سینماهای ایران روی پرده رفته است ولی وزارت ارشاد مجوز نصب پوسترهای این فیلم را در سطح شهر نداده است. پخش کننده فیلم دلیل مخالفت اداره ارشاد استان تهران را "نوع طراحی پوستر این فیلم و عکس‌های آن" اعلام کرده است. او گفته است: "ارشاد اعلام کرده به دلیل آن که موهای بازیگر فرانسوی فیلم بلند است و شکل قرارگیری او در کنار علی مصفا در عکس مناسب نیست، اجازه نصب بیلبورد وجود ندارد."

"گذشته" داستان مردی ایرانی با بازی علی مصفا را روایت می کند که پس از اختلاف طولانی با همسرش (برنیس بژو) او را رها کرده و به ایران بازگشته است. اما با درخواست طلاق زن، دوباره به فرانسه بازمی گردد.

اصغر فرهادی چند روزی است به ایران بازگشته قرار است در روزهای آینده در نشستی خبری شرکت کند.


منبع : گروه فرهنگ و هنر 3نشانه

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 7 + 10 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر