هفت علت که مانع خلاقیت شما می شود

کد خبر 7707 - 1392 04 | تاریخ: 1525 روز پیش-1392/04/31 | ساعت: 21:00

آيا تا به حال در شرايطي بوده ايد که به خودتان بگوييد  من هر چه قدر تلاش میکنم باز هم موفق نخواهم شد وقتي هميشه با وجود تلاش فراوان شكست بخوريد يعني يك جاي کارتان از ريشه خراب است. يكي از اين جاهای کار قوه خلاقيت است! اگر  در هر کاری هیچ گونه خلاقیتی از خود نشان ندهید در آن کار موفق نخواهید شد هر عنوانی که داشته باشد(مدیر، کارمند،مهندس و..) نیاز به خلاقیت دارید پس منتظر معجزه نباشید از همین الان با همین مقاله دوران خلاقیت و موفقیت خود را شروع کنید

علت1:شما به کار خود علاقه ندارید

این مشکل خیلی از افراد است هميشه دوست داشته ايد طراح اتومبيل شويد اما چشم به هم زده ايد و مي بينيد آن چه داريد فوق ليسانس مهندسي نساجي است و نزديك سي سال سن! خوب در اين شرايط نمي شود انتظار داشت شما صبح به صبح با ايده هاي نابي در رابطه با نساجي از خواب برخيزيد و با شوق و ذوق سرکار رويد. از من انتظار نداشته باشيد راه حل دقيق را جلوي پاي شما بگذارم چون هيچ کس به خوبي خودتان نمي تواند براي آينده تصميم گيري کند اما در اين حد بگويم که يا بايد سراغ طراحي اتومبيل برويد يا بايد به نساجي علاقه مند شويد.

من حتي يك روز هم در زندگي ام کار نكردم ، آنها همش تفريح بود (ادیسون)

علت2 : شما امور مهم از غير مهم را به خوبي تشخيص نمي دهيد

 مشغول بودن به معني مفيد بودن نيست. اينكه شما از شش صبح تا نه شب سر کار هستيد تضميني براي موفقيت شما نيست. وقتي ساعت کاري تان به بحث راجع به فوتبال و ناهار و نماز و جوك و اسم ام اس و بلوتوث وخلاصه مي شود نتيجه هم مشخص است. موقعي انتظار نتيجه خوب داشته باشيد که واقعآ کار کنيد. حتي اگر يك ساعت کار مفيد انجام دهيد نتيجه آن را خواهيد ديد اما صرفآ سر کار رفتن نتيجه خوب به همراه نخواهد داشت.

علت3: شما خيلي زود دلسرد مي شويد

امروز با شوق و ذوق راجع به ايده جديد تان با همه بحث مي کنيد و فردا به همه مي گوييد: ايده مسخره اي بود فايده نداشت ، يه فکر دیگر می کنم در اين حالت يا راه درست فكرکردن و تصميم گرفتن را بلد نيستيد يا زود دلسرد مي شويد. به جاي اينكه هر روز يك ايده جديد بدهید ماهي يك ايده را عملي کنيد. از ميان فكر هاي تان بهترين را انتخاب کنيد و روي آن وقت بگذاريد و با پشتكار جلو برويد.

من هزاران بار شكست نخوردم! بلكه هزاران راهي را ياد گرفتم که به درست شدن يك لامپ ختم نمي شد (ادیسون)

علت4: شما اشتباهات خود را زود فراموش مي آنيد

همه ما اشتباه مي کنيم ، هيچ شك و ايرادي هم به اين وارد نيست و اين کاملآ طبيعت انسان است. اما اينكه هر دفعه اشتباه قبلي تان را از ياد ببريد و دوباره آن را تكرار آنيد به هيچ وجه قابل قبول نيست. وقتي اشتباهي مي کنيد به خود بگوييد اين برايم درس خوبي شد که ديگه هرگز اين اشتباه را تكرار نكنم و اين را به خاطر بسپاريد.

علت5:  شما به کارکردن عادت نداريد

اگر هميشه عادت داشته ايد از نه صبح تا پنج عصر بنشينيد پشت ميز و امضا يا مهر بزنيد انتظار نداشته باشيد در کار جديد تان خلاقيت فوق العاده اي داشته باشيد. يك شبه هيچ چيز عوض نخواهد شد پس فقط به کاري که مي توانيد ايمان داشته باشيد و با پشتكار و صبر جلو برويد.  صبر و شكيبايي کليد موفقيت است فقط بايد به آن ايمان داشته باشيد.(ادیسون)

علت6: شما وقفه زيادي بين کار ها مي اندازيد

اصلآ و ابدآ مشكلي با يك استراحت و تفريح به موقع نيست اما بايد هميشه به ياد داشته باشيد چه موقع هر چيزي کافي است وبراي انجام دادن آنچه به نفع تان است اراده داشته باشيد.

علت7: شما شيوه زندگي نا سالمي داريد

Lifestyle ( شيوه  زندگي) وHealthy  (سالم) از جمله کلماتي است که ايراني ها عمومآ به کار نمي برند و حتي يه جورايي معادل دقيقي هم براي آنها در فارسي نداريم چون دوکلمه ذکر شده دقیقا معنی شیوه زندگی و سالم را نمی رساند منظورم اينجا از شيوه زندگي نا سالم چيست؟ اين که شب مسواك نزده (باور کنيد) جلوي تلويزيون روشن خوابتان ببرد و صبح با صداي زنگ وحشتناك ساعت تان از خواب بپريد و صبحانه نخورده در حالي که لي لي آنان در حالي که سعي داريد همين طور که مي دويد بند کفشتان را هم ببنديد و از خانه بيرون بزنيد! باور بكنيد يا نه شیوه زندگی يكي از مهم ترين عوامل موفقيت است پس به زندگي تان نظم و ترتيب دهيد و آن را درست مديريت کنيد


منبع : گروه 3 نشانه

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 9 + 7 چند است؟

مطالب تصادفی

ADVERTISING