کشوری که چاق ها را اخراج می کند !!!

کد خبر 7788 - 1392 05 | تاریخ: 1573 روز پیش-1392/05/07 | ساعت: 19:00

کشورهای مختلف برای پذیرش اقامت کاری یا تحصیلی افراد مختلف شرایط خاص خود را دارند اما اکنون یک کشور در جهان روندی را در پیش گرفته که اقامت افراد با وزن زیاد را لغو کند.

 آلبرت بویتنهوس سرآشپزی است که ۶ سال قبل کشورش را برای کار ترک کرد و سالهاست که از خانواده‌اش در آفریقای جنوبی دور است. او حالا اما در معرض اخراج از کشوری قرار دارد که به خاطر اضافه وزنش دیگر حاضر به تمدید اقامت کاری او نیست.  

در سال ۲۰۰۷ وقتی این سرآشپز برای کار به همراه همسرش به نیوزیلند آمد ۱۶۰ کیلوگرم وزن داشت. مقام‌های اداره مهاجرت نیوزیلند اما حالا با وجود اینکه او ۳۰ کیلوگرم از وزن خود را کم کرده است اعلام کرده‌اند دیگر این سرآشپز به خاطر چاقی حق ماندن در این کشور را ندارد. همسر آلبرت بویتنهوس می‌گوید هر سال ویزای کاری آنها به راحتی تمدید می‌شد اما حالا مقام‌های اداره مهاجرت مدارک آنها را به خاطر اینکه وزن آلبرت «بیش از حد استاندارد» به حساب می‌آید رد شده است. 

مقام‌های اداره مهاجرت نیوزیلند اعلام کرده‌اند که وزن زیاد این سرآشپز سلامت او را در معرض خطر قرار می‌دهد و این کشور در آینده قادر نخواهد بود مخارج درمان بیماری‌های ناشی از چاقی او مانند دیابت،فشار خون و عارضه‌های قلبی-عروقی را پرداخت کند. مقام‌های نیوزیلندی اعلام کرده‌اند که مهاجران به این کشور باید از سلامت لازم برخودار باشند تا هزینه زیادی را به بیمه‌های خدمات درمانی این کشور وارد نکنند. آقای  آلبرت بویتنهوس حالا با ۱۳۰ کیلوگرم وزن به تمدید نشدن اقامتش اعتراض کرده است اما فعلاً  باید به فکر بازگشت به آفریقای جنوبی یا رفتن به کشور دیگری باشد. 


منبع : مهرنیوز

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 4 + 2 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار